Ne može bez šokova!

Lijek za 'bildere' iz Stokea: Lopta na zemlji, kratak pas i huk Torcide!

Hajduk je protiv Stokea započeo utakmicu slično kao i Dinamo u Helsinkiju - konfuzno i dezorijentirano…

Čini se da je to već utvrđena praksa dvaju najboljih hrvatskih klubova kada gostuju u europskim kupovima. Teško da mogu započeti utakmicu bez šokova. „Zakompliciraj si život što više možeš“, kao da je moto „modrih“ i „bijelih“.

Ozbiljnoj momčadi ne bi se smjelo dogoditi da primi pogodak u tako važnoj utakmici već u trećoj minuti. Mirisalo je na havariju, no na kraju je još i dobro završilo. Poraz od 1:0 nije nenadoknadiv, ali Hajduk će u uzvratu morati bitno poboljšati igru. Stoke je igrao onako kako se i očekivalo, zapravo kako jedino i znaju, s puno nabacivanja i fizičkih duela, no Splićani su u otvorenju utakmice opet bili zatečeni.

Hajduk se kasnije prilagodio fizičkoj igri Stokea, no da bi prošao dalje, na Poljudu će morati nametnuti svoj stil igre, odnosno spustiti loptu na zemlju i kombinatorikom otupiti agresivnu igru korpulentnih engleskih nogometaša. Tek u pojedinim trenucima drugog poluvremena momčad Krasimira Balakova dala je naznake da bi u uzvratu mogli gledati sasvim drugačiju utakmicu.
Budu li se „bijeli“ na Poljudu prilagođavali „lončarima“, teško će u sljedeći krug natjecanja.

Hajdukovi igrači jednostavno se ne mogu nositi u fizičkom smislu sa igračima Stokea, ali ni ne trebaju. Lopta na zemlji i kratak pas najbolji je lijek za „bildere“ Tonyja Pulisa. Uz pametnu taktiku i podršku punog Poljuda nadajmo se da bi „bijeli“ mogli pobijediti s dovoljnom razlikom. Treba malo više hrabrosti i odlučnosti. Neka s Poljuda pogledaju prema Parku mladeži. Splitovci su protiv Fulhama pokazali kako treba s engleskim momčadima.