Domaćini promašili penal

Grci sjajnim pogotkom svladali 'žilavi' Rubin

Prvu utakmicu šesnaestine finala Europa lige u utorak su odigrali nogometaši ruskog Rubina i grčkog Olympiacosa. Pobijedili su, posve zasluženo, gosti s 1-0 i tako došli do velike prednosti nakon prvih 90 minuta...

Utakmica je igrana na Lužnjiki stadionu u Moskvi, pa se Rubin nije niti mogao osjećati potpuno kao domaćin. Kako se igralo izgledalo je da su zapravo igrači Olympiacosa domaćini, budući da su u prvom dijelu nadigrali suparnika u svemu. No, zbog nespretnosti u samoj završnici Olympiacosu je propalo barem pet-šest lijepih prilika.

U nastavku je uspostavljena ravnoteža na travnjaku i onda je, u 71. minuti, gost poveo. Strijelac je bio Španjolac David Fuster.

Samo pedeset sekundi kasnije Rubin je dobio ne samo savršenu priliku za izjednačenje, nego možda i za kompletni preokret.

Vratar Olympiacosa, Mađar Megyeri, je napravio prekršaj u svom šesnaestercu. Dobio je crveni karton, a Rubin udarac s bijele točke. No, Izraelac Natcho nije uspio svladati rezervnog vratara gostiju Carrolla, a gosti su do kraja, s igračem manje, izdržali i ne baš osobito jake i žestoke napade Rubina.

Danas će još prvu utakmicu ove faze natjecanja odigrati Braga i Beşiktaş.