Garrido ponosan, Vaha se nije pojavio press konferenciji

Igrači Dinama poraženi su u četvrtak na Madrigalu u utakmici petoga kola skupine D nogometne Europa lige. Bolji je bio domaći Villarreal 3-0...

Nakon što je u Villarealu Ivan Kelava spasio Dinamo od potpune katastrofe (šest-sedam vrhunskih obrana i obranjeni 11-erac), trener Halilhodžić nije se pojavio pred novinarima nakon utakmice. Vahu je pokosila viroza koja je vrhunac doživjela baš pred utakmicu. No, sigurni smo da bi i ovako vidljivi bolestan Vaha stao pred sedmu silu da je njegova momčad uzela, primjerice bod protiv jake ekipe iz Španjolske.

Umjesto njega, na press konferenciju došao je njegov pomoćnim Mario Tot koji je pohvalio Kelavu i rekao kako je njihov protivnik jednostavno za Dinamo druga dimenzija.

Sve je osim uvodnih minuta bilo na strani jake španjolske momčadi koja je, pogotovo u drugom poluvremenu, dominirala terenom i pobjedom preuzela prvo mjesto ljestvice. Zadovoljan je time bio trener momčadi Juan Carlos Garrido:

''Biti prvi u grupi je pitanje ponosa i digniteta, ali to i otvara šansu za doći dalje u turniru.''

O dvoboju protiv Dinama Garrido je rekao: ''Da bismo razvili igru, morali smo preći preko brojnih prekršaja Dinamovih igrača. Najvažnije je to da smo se borili uvesti tečnost u igru, unatoč tome što je suparnik nastojao usporiti je.''

''Bio bih sretan i s 1-0 pobjedom jer bi i ona značila da smo i dalje "živi" u Europa ligi, ali 3-0 je još bolje zbog razlike pogodaka u odnosu na naše suparnike'', zaključio je.