Finci u transu

Europska liga: Helsinki šokirao Schalke, novi veliki udarac za PAO

Nogometaši HJK Helsinkija priredili su veliko iznenađenje svladavši na svom terenu renomiranog bundesligaša Schalkea s 2-0 u prvoj utakmici play-offa za Europa ligu...

Oba pogotka za domaću momčad postigao je Teemu Pukki. Podsjećamo, zagrebački Dinamo je u 3. pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka bio bolji od HJK Helsinkija u obje utakmice.

Engleski Stoke, koji je u 3. pretkolu Europa lige eliminirao splitski Hajduk, bio je uspješan i u prvoj utakmici 4. pretkola, svladavši u švicarskom Thunu istoimenog domaćina s 1-0. Pogodak je postigao Danny Pugh u 18. minuti.

Bukureštanski Dinamo, koji je u prethodnoj rundi eliminirao Varaždin, poražen je na gostovanju kod Vorskle u Poltavi s 2-1.

Dodajmo da je kijevski Dinamo slavio u gostima kod bugarskog Litexa s 2-1. Ognjen Vukojević je za goste odigrao svih 90 minuta.

Veliki udarac pretrpio je atenski Panatninaikos. Nakon eliminacije iz kvalifikacija za Ligu prvaka od Odensea, 'zeleni' iz Atene izgubili su prvu utakmicu play-offa za Europa ligu kod Maccabija iz Tel Aviva s 3-0.