Sevilla i Napoli u posljednjim su utakmicama nokaut faze Europa lige osigurali plasman dalje..

Nogometaši Napolija pobijedili su na svom San Paolu bukureštansku Steauu 1-0 u dvoboju posljednjega, 6. kola skupine K UEFA-ine Europa lige...

Sjajni je urugvajski centarfor domaćih Edinson Cavani u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena donio radost Napolitancima, kojima je trebala pobjeda da bi Rumunje izbacili iz igre u izravnoj borbi za nastavak natjecanja na proljeće u nokaut-fazi.

Cavaniju je to bio peti ovosezonski pogodak u grupnoj fazi Europa lige, a dva je zabio u kvalifikacijama za isto natjecanje. U Seriji A trenutačno je na brojci od devet golova. Sa 16 postignutih pogodaka u polusezoni najbolji je strijelac talijanskog kluba. Inače, utakmica je obilovala grubostima, u kojoj su prednjačili domaćini koji nikako nisu uspijevali zabiti pogodak. Malo prije pogotka je zbog drugog isključen Paolo Cannavaro ali je Napoli odmah nakon toga zabio pobjedonosni gol.

Najbolja bundesligaška momčad, Borussia iz Dortmunda, nije uspjela na gostovanju u Sevilli pobijediti istoimeni domaći sastav i time izboriti nastavak natjecanja. Završilo je 2-2. Uz prvoplasirani PSG, 1/16 finala izborili su Andalužani.