EL: Man City i Juventus bez pobjednika

U derbi utakmici 2. kola skupine B Europa lige Manchester City i Juventus podijelili su bodove na Gradskom stadionu u Manchesteru odigravši 1-1...

Poveo je Juventus golom Vincenza Iaquinte u 10. minuti. Opalio je Iaquinta s više od dvadeset metara iskosa s lijeve strane, a njegov je udarac završio u donjem suprotnom kutu gola Joea Harta. Dojam je da je vratar engleske reprezentacije pri tom udarcu mogao reagirati daleko bolje, no udarac je završio u mreži.

Izjednačujući gol City je zabio u 37. minuti. Strijelac je bio Adam Johnson nakon lijepe asistencije Yaye Tourea. Na kraju više za pobjedom može žaliti torinska "stara dama" budući je u 86. minuti Alessandro Del Piero iz slobodnog udarca zatresao gredu. Lopta se potom (pokazale je video-snimka) odbila ravno na crtu gola Harta i odbila se prema van, a do kraja obje momčadi nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti.

U drugoj utakmici skupine A, Lech je u Poznanu savladao Red Bull Salzburg 2-0 i tako zbog bolje gol-razlike od Cityja zasjeo na čelo ljestvice. Golove za Lech postigli su Manuel Arboleda i Slavomir Peszko, a kažimo da je kod Red Bulla čitav susret s klupe odgledao Nikola Pokrivač.

U skupini B, aktualni branitelj naslova Atletico Madrid je na Vicente Calderonu remizirao s Bayer Leverkusenom 1-1, dok je Rosenborg na domaćem travnjaku savladao Aris 2-1.

Eren Derdiyok je zabio u 39. minuti za vodstvo Bayera, dok je u šestoj minuti nastavka Simao bio precizan s bijele točke za konačni rezultat. Penal je prethodno izborio Fran Merida nakon prekršaja Samija Hyppije. Domagoj Vida kod gostujućeg sastava nije dobio priliku za igru.

Rosenborgu je na stadionu Lerkendal tri boda donio Rade Prica u 68. minuti, u utakmici u kojoj je kod Arisa od 62. minute priliku dobio bivši napadal Marsonije Danijel Cesarec.