Dobre vijesti za Modre: Club Brugge u maloj krizi

Zagrebački Dinamo već 4. studenoga gostuje kod Club Bruggea, a gotovo mjesec dana kasnije ide u goste snažnom Villarrealu. Dobra vijest je kako je belgijska momčad u krizi...

Idući protivnik zagrebačkog Dinama u skupini D Europske lige Club Brugge izgubio je na gostovanju kod Lokerena 0:1, a strijelac jedinog pogotka bio je Taravela u 39. minuti.

Momčad iz Bruggea je susret završila s desetoricom jer je u 83. minuti isključen Odjidja Ofoe. Mladi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je drugo poluvrijeme za Club Brugge, dok je naš bivši reprezentativac Ivan Leko igrao svih 90 minuta za Lokeren.

Nakon 12. kola Club Brugge je osmi sa 19 bodova, deset manje od lidera Genka.

Preostala dva kluba iz Dinamove skupine PAOK i Villarreal bili su, očekivano uspješni. PAOK je u Solunu bez većih problema pobijedio Panionios 3:1. Golove za solunski sastav postigli su Muslimović (7), Salpigidis (11) i Fotakis (34), dok je poraz Panioniosa ublažio Maniatis golom u 77. minuti. PAOK se nalazi na 11. mjestu sa osam bodova.

Villarreal je kod kuće pobijedio Atletico Madrid 2:0, a golove su postigli Cani (9) i Rossi (52). Ovom pobjedom 'Žuta podmornica' je skočila na drugo mjesto Primere sa 19 bodova. Barcelona ima isti broj bodova, ali slabiju razliku pogodaka. U vodstvu je Real Madrid sa 20 bodova.

Spomenimo kako Dinamo možda i ključnu utakmicu svoje skupine za prolaz dalje igra 15. prosinca u Maksimiru baš protiv PAOK-a (u Solunu je bilo 1:0 za PAOK). (V.R./Hina)