CSKA remizirao s PAOK-om i prvi izborio osminu finala Europske lige

Nogometaši moskovskog CSKA plasirali su se u osminu finala Europa lige odigravši protiv PAOK-a 1:1 u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala natjecanja...

Prva utakmica završila je pobjedom ruske momčadi, a bilo je 1:0.

Na Lužniki stadionu prvo poluvrijeme pripalo je gostujućem sastavu za kojeg su izgledne prilike propustili realizirati Vladimir Ivić i Zlatan Muslimović. Grci su na poluvrijeme otišli kao bolja momčad čiji hrvatski vratar Dario Krešić nije imao puno posla, a tako niti prilike zagrijati se na -14 Celzijevih stupnjeva.

Dobru igru gosti su, ipak, okrunili pogotkom. Točnije, učinio je to Muslimović iskoristivši u 67. minuti pogrešku obrane domaćina.

Samo dvanaest minuta kasnije Krešić je skrivio jedanaesterac srušivši Tošića u svom kaznenom prostoru. Pogrešku, za koju je kažnjen i žutim kartonom, ispravio je obranom penala Vagneru Loveu, međutim, na obranjenu loptu natrčao je Sergej Ignaševič i pogodio za plasman svoje momčadi među posljednjih šesnaest u natjecanju.

U srijedu će uzvratni susret 16-ine finala igrati Porto i Sevilla, dok su ostali dvoboji na rasporedu u četvrtak.