Poigrali se s njima

City pregazio branitelja naslova Europske lige, majstorije Aguera i Džeke

Nogometaši Manchester Cityja prvi su izborili plasman u osminu finala Europa lige. U uzvratu 1/16 finala na svom su Etihadu savladali Porto 4-0 i tako izbacili aktualnog prvaka s ukupnih 6-1...

Nakon 2-1 pobjede na Dragau, "građani" su domaću publiku razgalili već nakon 19 sekundi.

Zabio je argentinski napadač Sergio Agüero malo iskosa s desne strane prizemnim udarcem u dalji kut nakon asistencije Yaye Tourea i tako izjednačio najbrži ovosezonski gol postignut u ovom natjecanju. Podsjećamo, jednako brzo zabio je i Taison iz Metalista u utakmici protiv Red Bull Salzburga.

szólj hozzá: City 1-0 Porto

Nakon postignutog gola City je prepustio inicijativu Portu, ali portugalski prvak nije svoje prilike uspio realizirati. Potom u završnici susreta sastav Roberta Mancinija demonstrira svoju napadačku moć i u razmaku od deset minuta zabija tri gola.

szólj hozzá: Man City vs Porto 2:0 Dzeko

U 76. minuti s ruba peterca zabio je bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko nakon asistencije Agüera, nakon čega je branič Porta Rolando zbog prigovora zaslužio drugi žuti karton.

szólj hozzá: City 3-0 Porto

Do kraja su se u strijelce upisali i David Silva i David Pizarro, a oba je puta za gol asistirao Džeko.

szólj hozzá: Pizarro first ManCity goal

Cityju je ovo prva europska utakmica u kojoj je zabio četiri gola od 1978. godine (pobjeda protiv Standarda 4-0), dok je Porto izgubio s više od tri gola razlike po četvrti put od 1998. godine. Zanimljivo, sva četiri visoka poraza doživjeli su na gostovanjima kod engleskih klubova. (TS)

Europa liga, 1/16 finala, uzvratna utakmica:

Manchester City - Porto 4-0 (Agüero, Džeko 76, Silva 84, Pizarro 86), ukupni rezultat 6-1