Zanimljivi susreti

Begović spasio bod i prolaz Stokeu, vodeći Sporting bolji od Züricha

Remijem na svom terenu 1-1 protiv kijevskog Dinama, u 5. kolu E skupine Europa lige, nogometaši Stokea osigurali su prolaz u 1/16 finala ovog natjecanja...

Kijevljani, u čijim redovima je Ognjen Vukojević odigrao svih 90 minuta, poveli su zahvaljujući autogolu Upsona u 27. minuti.
No, u nastavku su se gosti povukli u svoju polovicu, kao da su se zadovoljili s minimalnim vodstvom. Kazna je stigla u 81. minuti, kada je domaćin kapitalizirao svoj pritisak. Nakon centaršuta Pennanta s desne strane, odlično je skočio Jones i glavom poravnao za konačnih 1-1.

U trećoj minuti sudačke nadoknade, Jarmolenko je sjajno tukao iz velike daljine, ali je bosansko-hercegovački vratar Stokea Asmir Begović izvrsnom intervencijom sačuvao svojoj momčadi jedan bod, a time i siguran plasman u daljnje natjecanje.

U drugoj utakmici skupine Beşiktaş je u gostima svladao Maccabi iz Tel Aviva s 3-2. Dvostruki strijelac Quaresma, zabio je gol odluke nakon odličnog solo-prodora u drugoj minuti sudačke nadoknade. Prvoga je zabio u prvoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu. Bio je to također izvrstan pogodak. Kod domaćina je naš Roberto Punčec odigrao cijelu utakmicu.

Stoke je prvi s 11 bodova i ide dalje, a vrlo blizu daljnjeg plasmana je i Beşiktaş koji ima devet bodova, a u zadnjem kolu dočekuje Stoke i dovoljan mu je jedan bod za prolaz. Dinamo ima šest bodova i vrlo malene izglede za prolaz.

Sporting je pobjedom u Lisabonu 2-0 protiv Züricha osigurao prvo mjesto u D skupini na kraju natjecanja, jer sada ima 12 bodova. Za drugo se bore Vaslui i Lazio koji su odigrali 0-0, pa sada i jedni i drugi imaju po 6 bodova.

U F skupini Athletic je domaćom pobjedom protiv Slovana iz Bratislave 2-1 osigurao prvo mjesto na kraju natjecanja, jer ima nedostižnih 13 bodova. Za drugo mjesto i daljnji prolaz se bore RB Salzburg i PSG. Obje momčadi imaju po 7 bodova, nakon što je Salzburg u međusobnom ogledu kod kuće bio bolji s 2-0, i tako produbio krizu rezultata pariške momčadi.

Jamtscher je lijepim pogotkom iz voleja doveo austrijsku momčad u vodstvo u 20. minuti, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade je Slovak Švento krasnim golom, također iz voleja, postavio konačnih 2-0.

Mogao bi se taj gol pokazati kao vrlo bitan, jer je PSG kao domaćin u prvom međusobnom ogledu slavio s 3-1. Ako obje momčadi završe natjecanje s istim brojem bodova, Salzburg će imati bolji međusobni omjer zbog pogotka u gostima.

U zadnjem kolu Salzburg gostuje kod otpisanog Slovana, dok će PSG ugostiti Athletic.