Dvoboji 4. kola

Atletico se rapsodijom golova osvetio Udineseu, Schalkeu samo bod!

U derbi-utakmici skupine I Europa lige snage su na Vicente Calderonu odmjerili Atletico Madrid i Udinese. Slavili su domaćini s uvjerljivih 4-0 i tako se osvetili za poraz 2-0 u prošlom kolu...

Već do poluvremena Atletico je imao vodstvo 3-0 dvama golovima Adriana i jednim Diega, da bi u nastavku Kolumbijac Radalem Falcao postavio točku na i.

U drugom susretu skupine Celtic je na svom Celtic Parku savladao Rennes 3-1 i tako se uključio u borbu za plasman u 1/16 finala. Iako je Rennes vodio već od druge minute golom Kadera Manganea, Celtic je preokrenuo rezultat dvama golovima Anthonyja Stokesa već do poluvremena. Gary Hooper postavio je konačnih 3-1 u 82. minuti, a četiri minute kasnije Rennes je ostao s igračem manje nakon isključenja Yanna M'Vile.

U skupini H Braga je s 5-1 pregazila Maribor i tako se sa sedam bodova izjednačila s Birminghamom i Club Bruggeom koji su odigrali 2-2 na St. Andrew'su. Vodio je Club Brugge 2-0 golovima Meuniera i Akpale na poluvremenu, ali su u nastavku Beausejor i King vratili stvari na početak.

Braga je pitanje pobjednika protiv Maribora rješila već do poluvremena kada je vodila 3-0, a u nastavku je dodatno povećala svoju prednost.

U skupini G Metalist je na domaćem travnjaku savladao Malmö 3-1 uz dva gola Taisona, te tako izborio plasman u 1/16 finala. U drugom susretu skupine Austria i Alkmaar remizirali su u Beču 2-2, pa će tako u posljednja dva kola voditi tijesnu međusobnu borbu za plasman dalje.

Po jedno poluvrijeme pripalo je svakoj momčadi, prvo Alkmaaru koji je vodio s 2-0, a drugo Austriji koja se uspjela vratiti dvama golovima u razmaku od samo tri minute. Marin Leovac odgledao je susret s klupe za pričuve austrijske momčadi.

Schalke je svojim navijačima priredio  neugodno iznenađenje, odigravši kod kuće skromnih 0-0 protiv AEK-a iz Larnace u ogledu J skupine.

U drugoj utakmici ove skupine, Steaua je u Bukureštu pobijedila Maccabi Haifu s 4-2. Za goste je cijelu utakmicu odigrao naš Jurica Buljat.

Domaćini su poveli s 2-0, ali se gostujući sastav vratio u utakmicu dvama golovima. Nakon što je Steaua u 61. minuti ostala bez isključenog Costee, još su porasle akcije Buljatove momčadi. No, Tanase je s dva gola ipak osigurao pobjedu rumunjskom predstavniku.

Bez obzira na podbačaj u ovoj rundi, Schalke je vodeći u skupini s 8 bodova. Maccabi Haifa ima 6 bodova, Steaua 5, a AEK je posljednji s dva boda.

U K skupini je Twente domaćom pobjedom 3-2 protiv danskog Odensea osigurao prolaz u daljnje natjecanje, jer sada ima 10 bodova. Blizu prolaska je i Fulham, koji je pred svojim navijačima svladao Wislu s 4-1, te na kontu ima 7 bodova, dok su Odense i Wisla ostali na učinku od po 3 boda.

Anderlecht je kao domaćin uvjerljivo pobijedio Sturm iz Graza s 3-0 u L skupini, te je četvrtom uzastopnom pobjedom osigurao prolaz u nokaut-fazu. Za goste je branio hrvatski vratar Silvije Čavlina dok je, zanimljivo, naš 22-godišnji centarfor Darko Bodul, prvi strijelac austrijske Bundeslige sa 6 golova, cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Gosti su od 59. minute igrali bez isključenog Feldhofera, a pogotke za Anderlecht postigli su Gillet u 23. minuti, Suarez u 74. i De Sutter u 81. minuti.

U istoj skupini je moskovski Lokomotiv u gostima svladao AEK iz Atene s 3-1, te se s devet bodova približio na korak do plasmana u 1/16 finala.