AEK je bio bolji od Splićana koji su ponovno radili početničke pogreške...

Hajduk nije uspio doći do pozitivnog rezultata u Ateni, AEK je slavio s 3:1. Hajduk je dobar dio prvog poluvremena bio bolji od grčke momčadi, ali katastrofalno 2. poluvrijeme stajalo ga je boljeg rezultata u Ateni. Sva tri gola Splićani su primili nakon početničkih grešaka. U 12. minuti Vejić se pokliznuo, to je iskoristio Djebbour koji se doslovno ušetao u gol Bijelih.

Nakon primljenog gola Hajduk je krenuo odlučno i odlično, nizao je prilike da bi u 26. minuti sudac svirao penal na Tomasovu. Ibričić je najstrožu kaznu realizirao čuvenom 'Panenkom'. Do kraja poluvremena Tomasov je također bio u dobroj poziciji za gol ali je lošije pucao.

Drugo poluvrijeme počelo je glupošću Hajdukove obrane, točnije Buljata, koji je umjesto da brzo ispuca loptu previše se namještao te izgubio loptu, a zatim i pao na protivničkog igrača. Sudac je svirao penal, ali ga je Subašić sjajnom intervencijom obranio. I onda se od junaka golman Hajduka pretvorio u tragičara. Nije uspio dobro uhvatiti loptu nakon udarca s 30 metara, pritrčao je Liberopoulos i pogodio za 2:1. Što je najgore grčki igrač bio je u zaleđu.

Hajduk cijelo drugo poluvrijeme nije ozbiljnije zaprijetio domaćinu, a nova kazna stigla je minutu prije kraja. Hajdukova obrana pokušala je namjestiti zaleđe, nije uspjela, a Scocco je ispred nemoćnog Subašića zabio za konačnih 3:1.

U drugoj utakmici skupine Zenit je slavio na gostovanju kod Anderlechta 3:1, a upravo Belgijce Hajduk dočekuje u 2. kolu.

Europa liga, 1. kolo:

Skupina G

AEK - Hajduk 3-1 (Djebbour 12, Liberopoulos 65, Scocco 89 / Ibričić 29-11m)

Anderlecht - Zenit 1-3 (Juhasz 66 / Keržakov 8, 33, 44)

Tijek utakmice:

90 + 3 - Sada su Grci mogli zabiti i četvrti gol, iz kontre je Leonardo izašao sam ispred Subašića, ali je pucao pokraj vratnice.

89' - GOOOL - Hajdukova obrana neuspješno je postavila offside-zamku, Scocco je izašao sam ispred Subašića koji je čudno reagirao, umjesto da mu se zaleti u noge čekao je gdje će pucati, lopta je Subašiću na kraju prošla ispod noge...

87' - Subašić se sada malo previše poigravao s loptom, te je u zadnji tren izbio ispred domaćeg napadača.

85' - Oremuš je potegnuo iz daljine ljevicom, domaćem vrataru isto je lopta ispala iz ruke ali ju je brzo uhvatio.

82' - Sada je Maloča pokušao s desnog boka, ali udarac je otišao pokraj vratnice.

76' - Velika prilika za AEK, Djebbour je izašao sam pred Subašića, ali pogodio ga je u tijelu te se lopta odbila u korner. Iz kornera Subašić nesigurno boksa loptu.

73' - Scoocco je sada prošao kroz obranu Bijelih, ali na sreću je pucao i to loše. Da je dodavao bilo bi jako gadno.

65' - GOL - Subašić je skinuo penal, ali je sada kiksao, jači udarac s 30 metara nije uspio ukrotiti, lopta mu je ispala, dotrčao je Liberopoulos i pogodio za 2:1. Što je najgore čini se da je grčki igrač bio u zaleđu.

61' - Izašao je Anas Sharbini, a u igri je Duje Čop.

57' - Sada se Hajduk grčevito brani, nakon kornera Ljubičić je gotovo s gol-linije izbio loptu.

54' - AEK konstantno napada Hajdukov gol, ali srećom udarci iz daljine su neprecizni.

46' - OOOOH - Kakva glupost Hajdukove obrane odmah u nastavku. Prvo je Djebbour pao ispod Strinića ali sudac nije svirao penal i onda Buljat umjesto da odmah ispuca loptu krenuo se namještati te je na kraju nakon guranja pao na protivničkog igrača. Drugi put sudac je svirao penal. Ipak Subašić je sjajnom intervencijom spasio Hajdukov gol!

Kraj 1. poluvremena

42' - Sharbini je dobro pucao ali je domaći branič malo skrenuo loptu u korner. Nakon toga Hajduk je imao i priliku glavom. Hajduk definitivno bolja momčad!

40' - OOOOOOOH - Ponovno je Tomasov povukao dobru kontru, i ponovno nije dodavao premda je imao Ibričića u boljoj poziciji, šutirao je visoko iznad gola.

36' - Sada je pokušao albanski reprezentativac u dresu Hajduka Bulku iz daljine ali bez većig problema za domaćeg golmana. Zenit vodi 2:0 u Bruxellesu.

29' - GOOOOOOOL - Ibričić je izjednačio iz penala, bila je to doista sjajno izvedena 'Panenka'. Prije toga sudac je svirao penal na Tomasovu, a Diopu žuti karton.

26' - Hajduk nastavlja s prilikama, Ibričić je pronašao Sharbinija koji ubacuje na drugu stativu ali tamo nije bilo nikoga, ali je bilo itekako opasno.

18' - Tomasov je iznudio prekršaj 25 metara od gola, Ibričić je izravno pucao, a domaći golman izbio je loptu u korner. Odmah nakon toga Marin Ljubičić je pucao iz daljine a Arabatzis je s poteškoćama ukrotio taj udarac.

16' - OOOOOH - Ibričić je sjajno gurnuo loptu za Sharbinija u kazneni prostor, Anas je lošije pucao, golman je odbio loptu do Strinića koji opet loše puca. Velika prilika Hajduka koji je sada krenuo ozbiljnije u napad.

12' - GOOOOOOOL - Nažalost u Hajdukovoj mreži, Vejić se poskliznuo, Djebbour je utrčao u kazneni prostor, došao na 2 metra od Subašića i doista majstorski pogodio kroz ruke Subašića.

9' - Odlična kontra Hajduka, Tomasov je dobro povukao, te je pucao s 20-ak metara, ipak neopasno za Arabatzisa. Mogao je Tomasov i dodati Vukušiću. U drugoj utakmici skupine Zenit je već poveo protiv Anderlechta u Bruxellesu 1:0.

5' - Prva opasna akcija domaćih, Djebbour se fino okrenuo te s vrha šesnaesterca odlično pucao. ali je Subašić izbio loptu u korner.

1' - Počela je utakmica, Olimpijski stadion u Ateni izgleda prazan, iako ima 25 tisuća gledatelja. Naime, stadion prima 80 tisuća gledatelja.

Hajduk: Subašić - Buljat, Vejić, Maloča, Strinić - M. Ljubičić, Bulku - Tomasov, Ibričić, Sharbini - Vukušić.

AEK: Arabatzis - Jahić, Manolas, Dellas, Lagos - Kafes, Diop - Burns, Liberopoulos, Scocco - Djebbour.