Fantastični Hajduk s 3:0 izbacio Rumunje iz Europa lige!

Hajduk je ostvario veličanstvenu pobjedu i nakon puno godina uzeo ugledan europski skalp...

Konačno velika europska pobjeda splitskog kluba. Nakon godina i godina ispadanja od svakog barem malo ozbiljnijeg protivnika, Hajduk konačno može slaviti jedan sjajan europski rezultat. Na Poljudu je pao ugledni Dinamo Bukurešt, momčad koja je prethodnih godina igrala bitnu ulogu u Europa ligi i Kupu UEFA.

Splićani su odigrali savršenu utakmicu. Poklepovićeva momčad pred prepunim stadionom imala je tu sreću da je prvi gol zabila već u 12. minuti što je uvelike utjecalo na daljnji tijek utakmice. Tada je Vukušić probio desni bok i udarcem u bliži kut prevario gostujućeg golmana Curcua.

U 22. minuti Hajduk je već imao rezultat koji ga je vodio dalje. Brkljača je zabio na asistenciju Sharbinija, ponovo uz veliku pomoć gostujućeg golmana. U 38. minuti rumunjski vratar ništa nije mogao: Tomasov je silovito opalio s dvadesetak metara i gotovo proparao mrežu. Gosti su bili u totalnom šoku. Gubili su 3:0 i izgledali kao razbijena vojska.

U drugom dijelu Dinamo se probudio i postao ravnopravan protivnik Splićanima. U nekoliko navrata opasno su gosti prijetili Šubašiću, ali u samoj završnici ponestalo im je snage i Hajduk je stigao do fantastičnog trijumfa, kojeg su splitska publika i ljubitelji ovog kluba definitivno zaslužili.

Teško je izdvojiti najbolje pojedince utakmice, jer svi Hajdukovi igrači su odigrali vrlo dobro. Možda je ključan čovjek ipak bio Marin Tomasov, koji je zabio u obje utakmice i svojim golovima dotukao protivnika.

Hajduk je tako prošao u 4. pretkolo Europa lige. Tamo neće biti nositelj i čekat će ga još jedan opasan protivnik. No, ne bi bilo iznenađenje da splitski klub prođe u glavnu fazu turnira, definitivno nije puno slabiji od konkurencije. Osim ako mu ždrijeb ne donese baš Liverpool ili Juventus...

Tijek utakmice:

Kraj - Hajduk je uspio! S 3:0 pobijedio je Dinamo Bukurešt i sada se nalazi na korak do ulaska u Europu ligu, što bi bio nevjerojatan podvig!

90. minuta - četiri minute sudačke nadoknade

85. minuta - gosti više ne djeluju tako opasno, Hajduk je sve bliže proslaku dalje

80. minuta - novi promašaj Rumunja, vrijeme radi za Hajduk

73. minuta - Rumunji opet prijete preko Andreja Cristea, no odlična akcija nije završila udarcem

65. minuta - fantastičan udarac Ibričića iz slobodnjaka, Curca vadi ispod grede

59. minuta - opet velika prilika za goste, Kone puca glavom nakon kornera pokraj gola

57. minuta - Adrian Cristea je opet žestoko opalio, srećom lopta prolazi pokraj gola

50. minuta - opasno je bilo, opalio je Cristea, Subašić obranio, a splitska obrana otklonila je opasnost

46. minuta - nastavljen je susret, gosti su prvi došli do kornera, ali očajno su ga izveli

Poluvrijeme - odlični Hajduk deklasirao je izgubljene Rumunje u prvom poluvremenu. Ako se nešto dramatično ne promijeni na terenu, Splićani bi mogli konačno stići do jedne velike europske pobjede, nakon mnogo godina

43. minuta - Nicolae puca iz daljine, Subašić s lakoćom brani

38. minuta - goool za Hajduk! Tomasov! Kakav udarac s 20 metara! Fantastičan pogodak i Splićani su sve bliže prolasku dalje!

29. minuta - Tomasov je opasno pucao, lopta je prošla pokraj desne stative

25. minuta - Cristea je opalio, srećom pored gola

22. minuta - goool za Hajduk! Sharbini je ubacio povratnu za Brkljaču, ovaj pucao po zemlji, Curca opet loše reagirao i Hajduk ima rezultat vrijedan prolaska dalje!

18. minuta - odlična prilika za Hajduk! Ibričić je ubacio iz prekida, svi su propustili loptu, a nesigurni Curca jedva je odbio loptu koja je prijetila ulaskom u mrežu

12. minuta - goool za Hajduk! Vukušić je probio desni bok, opalio u bliži kut, golman pogriješio, otišao u krivu stranu i Splićani vode!

9. minuta - Torje skače pred golom Hajduka, puca ali pokraj gola

5. minuta - gosti su počeli napadački i čini se da nemaju namjere igrati bunker

1. minuta - Hajduk je krenuo s centra i odmah dubokom loptom potražio Tomasova koji je ostao prekratak

Hajduk na Poljudu igra još jednu europsku 'biti ili nebiti' utakmicu. Ovaj put je protivnik bukureštanski Dinamo, a zaostatak iz prve utakmice 3:1.

Sastav Hajduka: Subašić - Strinić, Maloča, Buljat, Oremuš - Andrić, Brkljača - An. Sharbini, Ibričić, Tomasov - Vukušić

Sastav Dinama B.: Curca - Pulhac, Garat, Scarlatche, Moti - Ganea, N'Doye, Ad. Cristea, Torje - Niculae

Ostale utakmice 3. pretkola Europa lige pratite na našoj posebnoj rubrici Livescore. Kliknite ovdje: