Unirea napokon zabila gol u domaćem prvenstvu

Nogometaši Uniree Urziceni i dalje su na začelju ljestvice rumunjske prve lige. Do pobjede nisu uspjeli niti u petome prvenstvenom nastupu, gostovanju kod Brasova...

Završilo je 1-1. Suparnik splitskog Hajduka u doigravanju za Europa ligu poveo je golom Bilasca u trećoj minuti, no domaći su izjednačili desetak minuta kasnije preko Hadnagyja.

Interesantno je da je gol Bilasca prvi i jedini Unirein postignut ove sezone u prvenstvu za 540 minuta. Najlošiji je to trenutačni golgeterski učinak lige.

Lanjski rumunjski doprvaci dijele posljednje mjesto na ljestvici s tri osvojena boda (tri remija, dva poraza) nakon pet odigranih kola. Razlika pogodaka (1-3) drži ih na 15. mjestu od 18 prvoligaša.

Također je znakovito da vodstvo momčadi nije tražilo od vodstva lige pomicanje utakmice na nedjelju, ili možda čak i njezinu odgodu, kako bi se sastav što bolje mogao pripremiti za uzvratni dvoboj protiv Hajduka.