Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić zablistao je u dresu bečkog Rapida, koji je pobjedom 3-0 protiv bugarske momčadei Beroe izborio doigravanje za Europa ligu...

Nakon što je prvi dvoboj 3. pretkola u Sofiji završio rezultatom 1-1, Rapid je pred svojim navijačima u Beču uvjerljivo slavio s 3-0, čime je izborio plasman u doigravanje koje je na rasporedu 19. i 26. kolovoza.

Prva dva pogotka za austrijsku momčad postigao je Nikica Jelavić, već u petoj, te u 60. minuti. Prvi je gol hrvatski napadač zabio glavom nakon ubačaja s lijeve strane, a posebno je lijep i atraktivan bio onaj drugi. Primio je dubinsku loptu upućenu s centra, gurnuo je u for i promjenom smjera kretanja prevario protivničkog braniča, a onda je iz gromovitog voleja s više od 25 metara zatresao mrežu.

Priču ovog dvoboja zaključio je Katzer lijepim pogotkom lijevom nogom u 71. minuti.

Jelavić je igru napustio u 85. minuti uz gromoglasan pljesak i ovacije s tribina...