Ibričić optimist: Srušit ćemo i Dinamo iz Bukurešta

Hajduk će večeras pokušati dohvatiti veliku prednost Rumunja iz prvog susreta.

Težak zadatak očekuje Splićane večeras na Poljudu. Uhvatiti zaostatak iz prve utakmice, kada je bilo 3:1 za Rumunje, neće biti nimalo lako. Najbolji Hajukovac Senijad Ibričić vjeruje da je to moguće, a kao putokaz ističe utakmice finala Kupa protiv zagrebačkog Dinama. Na Maksimiru je bilo 3:0, a Hajduk je u uzvratu slavio istim rezultatom.

'Prošle godine smo Modre iz Maksimira dobili 3:0 s tri pogotka u drugom dijelu susreta. Tada smo nadokandili naizgled ogromni zaostatak od tri pogotka, pa što ne bismo ovog puta eliminirali i manji zaostatak', kazao je Ibro za Sportske novosti te dodao:

'Treba nam pogodak u prvom poluvremenu, s vodstvom 1:0 na odmoru u drugi dio utakmice ušli bismo puni motiva i želje. Formula je jasna, pogodak u svakom poluvremenu za 2:0. Najvažnije od svega je zadržati hladnu glavu i smireno ući u utakmicu.'

Dakle, ključ svega je ne primiti gol. Realno, biti će teško s obzirom na loše prezentacije Hajdukove obrane, no u nogometu je sve moguće. Novost je da bi priliku od prve minute trebao dobiti i Ahmad Sharbini u špici napada.

Sastav Hajduka: Subašić - Režić, J. Buljat, Maloča, Strinić - Andrić, Brkljača - Anas Sharbini, Ibričić, Oremuš - Ahmad Sharbini.

Utakmica Hajduk - Dinamo Bukurešt igra se od 20.30 sati na Poljudu. Tekstualni prijenos susreta pratite na našem sportskom portalu Gol.hr.