EL: Liverpool se jedva izvukao u Turskoj, Sporting napravio podvig

U Europa ligi igrat će i Liverpool, premda su Redsi opasno živjeli i malo toga pokazali u uvodnom poluvremenu kod Trabzonspora.

Minimalnu 1-0 prednost donesenu s Anfielda anulirao je već u četvrtoj minuti Gutierrez. Autogol Kaçara u 83. otvorio je širom vrata Liverpoolovim nastojanjima da se dokopa skupina, što je u 88. i potvrdio Kuyt.

Hrvatski povremeni reprezentativac Hrvoje Čale igrao je do 87. minute. Dvoboj je sudila hrvatska sudačka trojka, Ivan Bebek uz pomoć Tomislava Petrovića i Željka Grgeca. Četvrti sudac bio je Mario Strahonja.

Spomenimo i da je Goran Ljubojević odigrao posljednjih pet minuta za AIK u porazu 2-1 od Levskog. Prva je utakmica završila 0-0. Nogometaši bečke Austrije i Arisa odigrali su 1-1. U nastavak natjecanja po skupinama dalje će grčki predstavnik zbog 1-0 pobjede iz prve utakmice.

Rasplet susreta zbio se u 42. minuti kada je Ruiz pogodio za prednost gostujuće momčadi. Početkom drugoga poluvremena Linz je rezultat poravnao što je bilo nedovoljno austrijskom Bundesligašu za proboj u natjecanju. Hrvatski nogometaš Arisa, Daniel Cesarec, odigrao je posljednjih petnaestak minuta susreta, zamijenivši u 74. strijelca Ruiza. Nakon što je u 86. minuti napravio dva brza prekršaja zaradio je žuti karton.

Dodajmo da je lisabonski Sporting uspio nadoknaditi 2-0 poraz kod kuće. Na gostovanju kod Brondbyja slavili su 3-0. Dva gola domaćin je primio u sudačkim nadoknadama poluvremena. Precizan u prvom bio je Evaldo, a u drugom Yannick. Na listu strijelaca između njih, u 75. minuti utakmice, upisao se Nuno Coelho.

Čak sedam pogodaka vidjela je publika na Bloomfield stadionu u Tel Avivu. Vidjela je i 4-3 pobjedu svojeg Maccabija, no ne i prolazak u skupine Europa lige.

PSG je stigao na uzvrat s prednošću 2-0 i francuska momčad bila je ta koja je diktirala tempom igre. Imali su gosti uvodno vodstvo, potom i 2-1, nakon čega su uslijedila dva gola izraelske momčadi i drama na stadionu.

Avidor je izjednačio rezultat, a Haris Medunjanin doveo Maccabi u vodstvo u 83. minuti utakmice. Nene iz penala u trećoj minuti sudačke nadoknade i definitivno je gurnuo sastav iz Le Championnata u nastavak natjecanja. Dvije minute kasnije svojim drugim golom Atar je postavio konačnih 4-3 za pobjedu, ali ne i preveliko slavlje domaćina.

Opasno je živio njemački Bundesligaš Stuttgart. S gostovanja kod Slovana prije sedam dana vratili su se s prednošću 1-0, no do 56. drhtali budući da su 2-0 vodstvo u tom trenutku uživali gostujući nogometaši. Gebhart i Gentner pobrinuli su se za Stuttgartov nastavak puta u Europa ligi.

Bayer (bez Vide) slavio je 3-1 kod Tavrije, dok je Dundee United (bez Kovačevića) remizirao kod AEK-a i završio natjecanje.