Grci zadovoljni

'Nismo uspjeli, ali sam svejedno vrlo ponosan na moje igrače'

Fernando Santos, Portugalac koji obnaša dužnost izbornika grčke nogometne reprentacije, bio je zadovoljan predstavom svojih igrača na otvaranju Eura protiv domaćina Poljske...

Robert Lewandowski doveo je Poljsku u vodstvo u 17. minuti, a u 44. minti Grci su ostali s igračem manje nakon isključenja Sokratisa Papastathopoulosa. Grci su i s igračem manje izjednačili. U 51. minuti je konačnih 1-1 postavio "džoker" s klupe Dimitris Salpingidis koji je na poluvremenu zamijenio Sotirisa Ninisa.

Mogli su Grci i do pobjede, nakon što je poljski vratar Szczesny u šesnaestercu u 69. minuti oborio Salpingidisa, koji je prethodno uspješno izbjegao ofsajd zamku. Vratar Arsenala dobio je crveni karton zbog starta, a umjesto njega je na vratar ušao nominalno treći poljski vratar Przemyslaw Tyton i obranio jedanaesterac Giorgiosu Karagounisu.

"Imali samo zlatnu šansu zabiti gol za vodstvo 2-1. Da smo to uspjeli uraditi, utakmica bi bila gotova i odnijeli bi sva tri boda. Nismo uspjeli, ali sam svejedno vrlo ponosan na moje igrače. Željeli smo pobijediti i bili smo vrlo odlučni boriti se za sva tri boda. Moram priznati da u početku nismo imali odgovor na ofenzivnu igru Poljske. Kasnije smo uspostavili kontrolu nad loptom i keirali smo dovoljno prilika za postizanje pogodaka", rekao je Santos. (TS)

Dragi navijači na Euru ili u domovini, šaljite nam svoje fotografije navijanja, slavlja i podrške hrvatskoj reprezentaciji na moj.report@novatv.hr. Najbolje ćemo objaviti na našem portalu.