Barakude na kraju uvjerljive protiv Rumunjske

Hrvatski vaterpolisti u važnoj utakmici protiv Rumunjske upisali su uvjerljivu pobjedu.

Hrvatska je sa 13-7 (3-4, 3-1, 4-1, 3-1) bila bolja od Rumunjske, te su se sada ove dvije reprezentacije izjednačile po broju bodova (6) na drugom mjestu ljestvice. Prvi su Talijani s maksimalnim učinkom, dok u večernjem terminu Crna Gora ima šansu upisati drugu pobjedu.

Rumunjska je zaprijetila na startu ogleda, pa su tako nakon premijernog pogotka Dobuda na utakmici poveli s 3-1, a potom i 4-2. No, tada je plivalištem zavladao Andro Bušlje koji je zabio tri pogotka u nizu za preokret, te vodstvo Hrvatske 5-4.

Bio je to poticaj i za sve ostale, te je nakon toga Hrvatska zaigrala autoritativno i samo povećavala prednost. Novim udarcem i pogotkom Bušlje je krajem treće četvrtine povećao na četiri pogotka razlike (10-6). Do kraja se tempo nešto primiro, no hrvatski igrači su samouvjereno uplovili u novi uspjeh.

Igrač utakmice bio je Andro Bušlje sa čak šest pogodaka. Tijekom meča je Bušlje promašio tek jedan udarac.

Novu utakmicu Hrvatska igra u petak protiv Španjolske, a u subotu zadnji ogled skupine A protiv trenutačno vodeće Italije.

EP u vaterpolu, 3. kolo:

skupina A

Italija - Turska 9-4 (2-1, 1-1, 4-1, 2-1)

Hrvatska - Rumunjska 13-7 (3-4, 3-1, 4-1, 3-1)

Crna Gora - Španjolska (kasnije)

Redoslijed: 1. Italija 9, 2. Hrvatska 6, 3. Rumunjska 6, 4. Crna Gora 3 (-1), 5. Španjolska 0 (-1), 6. Turska 0.

Tijek utakmice:

KRAJ

13:7 - Karač je zaključio priču, Hrvatska je na kraju uvjerljivo pobijedila Rumunjsku.

12:7 - Burić je sjajno uplivao i iz blizine pogodio za +5.

11:7 - Nakon serije naših 4:0 Radu je konačno zabio za Rumunjsku.

11:6 - Naši su sada odlučili unijeti i malo atrakcije u igru, Dobud je mogao pucati ali je dodao Bušlji koji zabija svoj šesti pogodak.

10:6 - Tko drugi nego Bušlje, pronašao je malu rupu između igrača i golmana i lopta je kraj stative ušla u gol. Završena je treća četvrtina.

9:6 - S igračem više, nakon školske akcije Bušlje je s pozicije centra zabio za +3 naših, četvrti njegov gol.

8:6 - Sada je Miho Bošković sigurno izveo peterac i vratio na +2.

7:6 - S igračem više Rumunji su smanjili našu prednost.

7:5 - Sjajan pogodak Jokovića iz dijagonale, imamo najveću prednost od dva razlike.

6:5 - Miho Bošković zabio je svoj prvi gol na utakmici, ponovno vodimo. Završena je druga četvrtina.

5:5 - Odlična reakcija Rumunja, Ghiban je zabio s igračem više.

5:4 - Stvarno je krenulo Bušlju koji pogađa treći gol zaredom i donosi Hrvatskoj prednost.

4:4 - Sada je Bušlje ponovno raspalio i pogodio za izjednačenje. Neobranjivo.

3:4 - Bušlje je opalio projektil iz daljine i vratio nas u igru. Završena je prva četvrtina.

2:4 - Ponovno loše postavljena naša obrana, Iosep ponovno diže na 2 razlike.

2:3 - Brza reakcija naših, Muslim je zabio s igračem više.

1:3 - Istjecalo je vrijeme za napad Rumunja, Georgescu je potegnuo iz daljine, a Paviću se odbila od ruke u gol.

1:2 - Nije dobro, Dobud je promašio dva zicera iz blizine, a Rumunji su prvi put poveli.

1:1 - Rumunji su uzvratili, njihov najopasniji igrač Cosmin Radu pogodio je za izjednačenje.

1:0 - Sjajna akcija naših, Dobud je neomatan primio loptu, okrenuo se i poentirao.