Srbija osigurala polufinale protiv Hrvatske pobjedom nad Crnom Gorom

Poznati su polufinalni parovi na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Zagrebu. Protivnik Hrvatskoj bit će Srbija, dok će Mađarska snage odmjeriti s Italijom...

Srbija je je plasman među četiri najbolje momčadi starog kontinenta izborila tijesnom pobjedom nad Crnogorcima 6-5 u utakmici koja je bila repriza Eura u Malagi od prije dvije godine. Na kraju su aktualni svjetski prvaci bili bolji od aktualnih europskih prvaka.

Minutu i pol prije kraja utakmice Srbija je golom Andrije Prlainovića povela 6-4, iako je prethodno gubila veći dio susreta. Apsolutni junak srpske pobjede je Vanja Udovičić, strijelac čak četiriju golova, dok su po jedan postigli Marko Avramović i već spomenuti Prlainović. Kod Crne Gore se istaknuo Mlađan Janović s dva postignuta gola.

Polufinalni ogled između Hrvatske, koja je polufinale izborila izravno osvojenim prvim mjestom u skupini A, i Srbije, na rasporedu je u četvrtak u 17.45h.

U drugom četvrtfinalnom ogledu Talijani su savladali Njemačku 6-2 u utakmici u kojoj su dominirale sjajne obrane. Tako je jedini višestruki strijelac kod Talijana bio Pietro Figlioli, koji je mrežu zatresao dva puta. Zanimljivo, Italija nije primila niti jedan gol u posljednje dvije četvrtine.