EP: Uvjerljive pobjede Srbije i Crne Gore

Odigrane su uvodne dvije utakmice dana na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Zagrebu. U skupini A Crna Gora svladala je Tursku 22-2, dok je u skupini B Srbija bila bolja od Makedonije 19-9...

Crnogorci nisu imali baš nikakvih problema protiv suparnika iz Turske kojima su po četiri gola zabili Janović, Ivović i Zloković. Strijelci za Tursku bili su Gunkut i Guven.

Srbija je do zadnje četvrtine utakmice dominirala protiv svojih suparnika koji su tek u posljednjim minutama (6-6 u zadnjem dijelu utakmice) uspjeli sačuvati se od još većeg poraza. Prlainović s pet i Udovičić i Pijetlović s po četiri golova bili su najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi. Za Makedoniju je najviše, tri gola, zabio Delaš.