EP razigravanje: Crnogorcima peto mjesto

Odigrane su utakmice razigravanja od 5. do 10. mjesta na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Zagrebu. Ostale su za odigrati se još tek dvije utakmice nakon kojih će se dijeliti medalje...

U borbi za peto mjesto još uvijek aktualni europski prvaci Crnogorci pobijedili su Njemačku s lakih 14-6. Već nakon prve četvrtine imali su Crnogorci prednost 5-0, a malo su posustali tek u drugoj četvrtini. S tri su postignuta gola kod Crnogoraca najefikasniji bili Vladimir Gojković, Boris Zloković i Nikola Janović, dok je kod Nijemaca najviše zabio Marko Stamm, dva gola.

U susretu za sedmo mjesto Rumunjska je iznenađujuće pobijedila Španjolsku 8-7 iako u posljednjoj četvrtini nije postigla niti gol. Cosmin Radu je s tri gola predvodio Rumunje, a Guillermo Molina s isto toliko golova poražene Španjolce.

Grci su u borbi za devetu poziciju pobijedili Turke 10-7, a u izjednačenoj pobjedničkoj momčadi iskočio je tek Alexandros Evgenios Gounas s dva gola.

U 17.30h u subotu na rasporedu je utakmica između Mađarske i Srbije za treće mjesto, dok će se u 21h za zlatnu medalju boriti Hrvati i Talijani.