Drogba, novčić, tanki živci i krivi prst

Tek što se vratio na teren, Didier Drogba bi opet mogao malo na odmor. Naime, tijekom utakmice Liga kupa protiv drugoligaša Burnleya, Drogba je na navijače suparničkog kluba bacio novčić koji je doletio na travnjak, te im slikovito pokazao što o njima misli.

U 27. minuti utakmice Drogba je postigao svoj prvi pogodak u ovoj sezoni i Chelsea je poveo 1:0. To baš nije razveselilo navijače Burnleya pa je na reprezentativca Obale Bjelokosti poletio i pokoji novčić. Drogba je navijačima drugoligaša pokazao srednji prst, za što je odmah i kažnjen žutim kartonom, a kasnije se ispostavilo i da je nazad u gledalište bacio jedan od novčića s terena.

2002. se dogodio sličan incident. Branič Liverpoola Jamie Carragher, isključen je s utakmice Liga kupa protiv Arsenala na Highburyju nakon što je novčić vratio u gomilu iz koje ga je netko bacio. Kasnije je radi toga od Nogometnog saveza Engleske dobio još 3 utakmice zabrane igranja, a slična kazna vjerojatno očekuje i Drogbu.

U cijelu priču uključila se u policija. I oni istražuju incident na Stamford Bridgeu, no samo dio s bacanjem novčića.

'Mogu potvrditi da je pokrenuta istraga i da nitko nije uhićen', kazao je glasnogovornik Metropolitan policije.

Uplitanje policije u incident na terenu nije ništa neobično jer su i 2002. ispitali Jamieja Carraghera.

A u međuvremenu se oglasio i sam Drogba.

'Radovao sam se radi postignutog gola i na mene su 'poletjele' neke stvari. Pogriješio sam što sam ih bacio nazad i ako je netko povrijeđen želim se ispričati za to. I ne samo za to. Učinio sam nešto što se ne bi smjelo 'vidjeti' na nogometnim utakmicama i želim se ispričati. Bila je to nepromišljena reakcija u tom trenutku i žao mi je što se to dogodilo', stoji u Drogbinoj izjavi za službenu internet stranicu kluba.

Chelsea je na kraju i ispao iz Liga kupa. Naime, u 70. minuti gosti su izjednačili pogotkom veterana Adea Akinbiyia i u četvrtfinale se plasirali boljim izvođenjem jedanaesteraca (5:4).