Cibona osvojila naslov prvaka usred Zadra!

U četvrtoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Zadra su na domaćem terenu poraženi od Cibone 69-71 (39-25). Tako je Cibona osvojila naslov prvaka Hrvatske, jer je u finalnoj seriji slavila sa 3-1 u pobjedama.

Zadrani su odlično počeli susret, išao ih je šut za trice, pa su do poluvremena stvorili 14 poena prednosti. No, u drugom dijelu Cibona je pojačala ritam, te je do kraja treće četvrtine zaostatak smanjila na četiri poena, a u 31 minuti prvi je puta došla u vodstvo sa 55-54.

Nakon toga igralo se praktično 'koš na koš'. Minutu i 50 sekundi prije kraj susreta Davor Kus je tricom doveo Cibonu u vodstvo 67-64, a poravno je Rok Stipčević 30 sekundi prije kraja, također tricom. Cibona ponovno dolazi u vodstvo nakon što je 14 sekundi prije kraja Alan Anderson pogodio dva slobodna bacanja.

No, Stipčević je ponovno poravnao, tri sekunde prije isteka vremena sa linije slobodnih bacanja. I kad je izgledalo da će uslijediti produžetak, igrači Zadra su 'zaspali' u obrani, pa je iz kontranapada Nikša Prkačin pogodio za pobjedu i naslov prvaka. Ciboni je to 15. naslov prvaka Hrvatske.

Kod Cibone najefikasniji su bili Alan Anderson sa 24 koša, Davor Kus je ubacio 16, a Lukša Andrić 10 poena.

U momčadi Zadra Todor Gečevski zabio je 13 poena, Rok Stipčević i Vladimer Boisa po 11, a Hrvoje Perić 10 koševa.

Tako je Cibona stigla do 15. naslova od osamostaljenja Hrvatske...