Kriza 'Rossonera': Zuerich u očaj bacio navijače Milana

Katastrofalni početak sezone nastavlja se za AC Milan koji je poražen na svom stadionu od Zuericha.

Brazilcu Leonardu mogla bi ovo biti jedna od zadnjih utakmica na klupi Milana nakon još jednog pomalo sramotnog rezultata velikana sa San Sira. Očajan start u prvenstvu, koji se uspoređuje sa sezonom 1981/82. kada je Milan ispao iz Serie A, nastavio se i u Ligi prvaka, natjecanju u kojem je Milan uvijek sjao.

>> Anelka zaustavio Ciprane, Porto jači od Atletica

>> Džekin gol nedovoljan protiv Uniteda, prvi trijumf CSKA

No večeras je u Milanu sjao švicarski FC Zurich. U 10. minuti gosti su poveli preko finskog braniča Tihinena, a domaćin u osamdeset preostalih minuta nije uspio ni izjednačiti pa su Švicarci slavili veliku 1:0 pobjedu koja će ući u povijest kluba.

Ubacio je Milan Gajić iz kornera, nesmotrena obrana Milana ostavila je Tihinena samoga u sredini, a ovaj je lijepo, petom s ruba peterca poslao loptu u donji desni kut i zatresao mrežu Marca Storarija.

Milan se muči u napadu, jednostavno ne mogu dati gol. Otkad je Silvio Berlusconi preuzeo klub 1986. godine, Milan nikad nije bio toliko jalov. Ipak, valja reći da Milan na kraju i nije imao sreće budući je u posljednjih nekoliko minuta pogodio okvir gola u nekoliko navrata. Tako je udarac Massima Ambrosinija u 88. minuti zaustavila vratnica, kao i onaj Gianluce Zambrotte u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Ovaj put nije pomogao ni neuništivi Pippo Inzaghi koji je u prvom kolu Lige prvaka u Marseillu zabio dva pogotka vrijedna tri boda. Ovim su domaćim porazom Milanezi 'poništili' to slavlje, a nakon posljednjeg sučevog zvižduka 'rossoneri' su ispraćeni zvižducima polupraznih tribina.

Sve dosadašnje rezultate, raspored i tablice skupina pogledajte u našoj posebnoj rubrici 'Raspored i rezultati'.