Ramires promašio nemoguće

Drama u završnici: Benfica s igračem manje parirala Chelseaju!

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u polufinale ovogodišnje Lige prvaka. Nakon 1-0 na lisabonskom Luzu, na svom su Stamford Bridgeu i drugi put pobijedili Benficu. Ovaj put je bilo 2-1...

Zanimljivo, Chelsea je i deseti put ove sezone u Ligi prvaka, u deset odigranih utakmica, prvi zabio gol na ogledu. Ovom prilikom je učinio to Frank Lampard u 21. minuti, realizravši udarac s bijele točke. Opalio je Lampard jaku, nisku loptu, u donji desni golmanov kut, a Benficin je vratar Artur Moraes, unatoč pogođenoj strani, ostao kratak.

Tragičar utakmice je bio urugvajski nogometaš Benfice Maxi Pereira. Prvo je u 20. minuti napravio jedanaesterac oborivši Ashleyja Colea, zbog čega je njegova momčad primila prvi pogodak, a on zaradio žuti karton. Dvadeset minuta kasnije je neoprezno i grubo startao na Mikelu, pa je zaradio drugi žuti i ostavio suigrače u još težoj misiji.

Unatoč svemu tome, Benfica je od prve do posljednje minute pokazala više želje i energije, makar su izglednije šanse, ukupno gledano, imali domaći igrači.

I u samom smiraju utakmice, u 85. minuti, Benfica je nenadano došla do izjednačenja kada je Španjolac Javi Garcija, ispred Čecha, glavom pogodio za 1-1. Tada su se uzbudili gostujući navijači, a igrački inferiorna Benfica je stisnula domaćina kako bi došla do drugog pogotka koji im je donosio polufinale. No, imali su samo jednu polupriliku i to je bilo sve.

I onda, u 92. minuti, je sijevnula kontra. Portugalac Meireles je ukrao loptu u svom polju, sjurio se na drugu stranu, a onda s 20-ak metara žestoko opalio. Lopta je u laganom felšu odsjela u bliže rašlje, za zaključak velikog uspjeha kojeg je klub ostvario pod vodstvom Roberta di Mattea.

Idući suparnik Chelseaja je Barcelona. Bit će to repriza polufinala iz 2009. godine. Dakako, Chelsea vjerojatno nije zaboravio uzvrat protiv Katalonaca i utakmicu gdje im sudac Tom Henning Øvrebø nije svirano barem tri-četiri evidentna jedanaesterca. I nepristrani gledatelji te utakmice su bili složni da je tom prilikom na Stamford Bridgeu trajala "nogometna krađa".

Liga prvaka, četvrtfinale (uzvratna utakmica):

Chelsea - Benfica 2-1, prva utakmica 1-0 (Lampard 21-11m, Meireles 90+2 / Javi Garcia 85)

Tijek susreta:

Chelsea - Benfica 2:1 (1:0 prva utakmica)

90+4 Kraj utakmice. Chelsea je pobijedio 2:1.

90'2 GOOOL!!! Chelsea je poveo 2:1. Strijelac je Portugalac Raul Meirales.

85' GOOOL!!! Benfica je izjednačila!!! Javi Garci je zabio nakon kornera.

70'  Dobra šansa za Chelsa. Juan Mata bio je neprecizan nakon odlične asistencije Kaloua.

50' Nevjerojatan promašaj Ramiresa!!! Kalou je izvrsno ubacio s lijeve strane, a Ramires je promašio čistu loptu metar ispred gol-crte.

48' Šansa za Benficu. Cardoso dobro puca, ali Čech još bolje brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Londonu.

45' Kraj prvog poluvremana. Chelsea vodi 1:0.

40' Isključen je igrač Benfice. Pereira je dobio drugi žuti karton.

21' GOOOL!!! Javi Garcia skrivio je jedanaesterac na Ashleyju Coleu, pa je Slovenac Skomina, koji dijeli pravdu u Londonu dosudio kazneni udarac za domaćine.
Loptu je uzeo Frank Lampard, silovito opalio s bijele točke, vratar gostiju je pogodio stranu, ali udarac je bio neobranjiv. Dva gola prednosti ima momčad s Otoka.

Chelsea je osvojio sve četiri utakmice koje su igrali kod kuće ove sezone, postigli su 14 golova i primili svega jedan.

Chelsea: Cech; Ivanovic, David Luiz, Terry, Cole; Ramires, Lampard, Mikel; Mata, Torres, Kalou.

Klupa: Turnbull, Essien, Drogba, Meireles, Ferreira, Sturridge, Cahill.

Benfica: Artur; Emerson Javi García Oscar Cardozo Bruno Cesar; Aimar Maxi Pereira Gaitan Matic; Witsel Capdevila.

Klupa: Eduardo, Nolito, Djalo, Oliveria, Rodrigo, Saviola, Almeida.

Real Madrid - APOEL 5:2 (3:0 prva utakmica)

90' Kraj utakmice. Real je pobijedio 5:2.

85' GOOOL!!! Di Maria je sjajnim lobom povisio na 5:2.

82' GOOOL!!! Jedanaesterac za APOEL. Solari je siguran.

80' GOOOL!!! Real vodi 4:1, strijelac je Callejon.

76' GOOOL!!! Ronaldo je sjajno zabio iz slobodnog udarca. Pogodio je same rašlje.

67' GOOOL!!! APOEL je smanjio na 2:1. Strijelac je Manduca!

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Madridu.

45' Kraj prvog poluvremena u Madridu. Real vodi 2:0.

36' GOOOL!!! Real vodi 2:0, strijelac je Kaka.

26' GOOOL!!! Sedmi pogodak u osam utakmica Lige prvaka postigao je Cristiano Ronaldo.

szólj hozzá: iu1-0vk[Matchhighlight.com]

Real Madrid je nepobijeđen u posljednjih 16 utakmica, a čak u 12 su pobijedili. APOEL je pobijedio u šest od osam zadnji utakmica.

Real Madrid: Casillas; Ramos, Pepe, Varane, Marcelo; Sahin, Granero, Altintop, Kaka; Higuain, Ronaldo

APOEL: Pardo; Paulo Jorge, Kaka, Porusaitides, Ailton; Charalambides, Manduca, Helio Pinto, Nuno Morais; Marcinho, William Boaventura