U 4. kolu skupine B CSKA je prokockao visoko vodstvo protiv ManUtd-a i tako propustio uzvratiti za poraz kod kuće, dok je Wolfsburg uspio pobijediti Besiktas u gostima…

Sir Alex Ferguson izveo je, što zbog ozljeda, što radi odmora, dosta promijenjen sastav protiv ruskog CSKA. Nakon što je Manchester slavio u prvoj utakmici u Moskvi, nitko nije previše vjerovao u podvig gostiju na Old Traffordu. No, Crveni vragovi su skoro skupo platili igranje s praktično drugom momčadi.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu veliku priliku imao je Manchester United, ali Fletcherov udarac završio je nekoliko milimetara od gola. Poslije toga nove prilike za domaćina propuštaju Owen i Macheda. A onda je uslijedio prvi šok. CSKA je u 25. minuti poveo pogotkom Dzagoeva i dao nagovijestiti kako će to biti vrlo zanimljiva utakmica.

Ubrzo je stigao odgovor domaćina, koji je uspio izjednačiti pogotkom Owena. I kada su svi pomislili kako je Manchester krenuo igrati, stigao je novi hladan tuš za domaće navijače. Miloš Krasić je uspio nadmudriti Van der Sara i zabiti drugi pogodak za goste. No, na samom početku drugog dijela ruska momčad stiže do velike prednosti od 3-1, što je potpuno razbjesnilo Fergusona.

Domaćin je krenuo na sve ili ništa, u igru je ušao i Rooney, a CSKA je mudro čuvao prednost od dva pogotka razlike. Ali, ipak nije izdržao. Crveni vragovi su, prvo šest minuta prije kraja golom Scholesa, a onda i u sudačkoj nadoknadi pogotkom Valencije, stigli do 'velikog' boda.

U drugom susretu skupine Wolfsburg je lakše od očekivanog stigao do pobjede protiv Besiktasa u Istanbulu. Nijemci su na početku utakmice imali veći posjed lopte, što je bilo presudno za prvi pogodak Misimovića. Do poluvremena domaćin nije uspio izjednačiti, iako je bio u nekoliko navrata vrlo blizu golu. Već tada smo mogli vidjeti da Wolfsburg ima namjeru iz Istanbula odnijeti sva tri boda.

U nastavku je gostujući sastav samo potvrdio pobjedu. Drugi pogodak je stigao deset minuta prije kraja utakmice kada je blokiran udarac Džeke, a na lopta se odbila do Gentnera, koji s 15-ak metara rješava pitanje pobjednika. Kasnije je i sam Džeko bio strijelac za visoku pobjedu Wolfsburga, koja ostavlja momčad iz Vučjeg grada u igri za osminu finala Lige prvaka.

Liga prvaka, skupina B, 4. kolo:

Manchester United – CSKA 3-3 (Owen 29, Scholes 84, Valencia 90+2 / Džagojev 25, Krasić 31, Berezucki 47)

Beşiktaş – Wolfsburg 0-3 (Misimović 14, Gentner 80, Džeko 87)

Napomena: u članku priloženi video materijali mogu se gledati isključivo u Hrvatskoj, dok čitateljima iz drugih zemalja nisu dostupni zbog ograničenih prava prikazivanja. Hvala na razumijevanju.