Eduardo je donio Arsenalu i druga tri boda u Ligi prvaka nakon što je, ušavši u igru u 66. minuti, probio obranu Olympiacosa i asistirao Van Persieju za vodeći gol na utakmici...

Nogometaši Arsenea Wengera na kraju su slavili 2-0 na Emiratesu u drugom kolu skupine H. Wenger je nakon utakmice odao respekt hrvatskom reprezentativcu:

'Eduardo je kvalitetan igrač. Nije bio spreman početi utakmicu jer ima manji problem s ozljedom mišića. Stavili smo ga ipak na klupu unatoč strahu da bi se, pošaljemo li ga na travnjak, mogao ozbiljnije ozlijediti', rekao je Francuz konstatiravši na kraju:

'Nismo imali drugih načina probiti obranu Grka nego uvesti Eduarda. Opet nam je donio razliku u igri!'

Francuz je izjavio da je vrlo zadovoljan konačnim ishodom, te pohvalio iskusnog golmana Olympiacosa Antonisa Nikopolidisa.

'Nije da je bio samo dobar, nego i inteligentan. On sjajno čita igru i uopće ne čudi zašto je u grčkoj nacionalnoj momčadi igrao tako dugo. Njegova je predstava jedna od najboljih golmanskih koju sam vidio u posljednje vrijeme.'

Wenger je na kraju radosno objavio vijest da se Theo Walcott napokon vraća u kadar. 'Odigrao je 60 minuta u utakmici naše mlade momčadi s Olympiacosovom. Bit će na raspolaganju izborniku Capellu za reprezentativne akcije, kao i nama već sljedeće nedjelje.'