Ovo su tmurna vremena na Anfieldu. Liverpool se očajnički bori kako bi izbjegao nezamislivo, eliminaciju u natjecanju po skupinama. No, jedna uspomena uvijek ih napali.

Ako volite sport, uvijek ćete pamtiti što se dogodilo 25. svibnja 2005. godine. Istanbul, finale Lige prvaka. I nezaboravnih 120 minuta. Milan je do kraja poluvremena poveo 3:0. Zabili su prvo Maldini, a zatim Crespo. Činilo se da je utakmica odlučena, no Liverpool je nekako pretvorio očajanje u nadahnuće te okrenuo utakmicu na glavu.

'Takvu utakmicu u vrhunskoj ligi svatko pamti, sjeća se što je radio, bila je to najbolja utakmica klupskog nogometa, nešto posebno', kaže branič Redsa Jamie Carragher.

No, koliko je za transformaciju zaslužan govor Rafe Beniteza između poluvremena? Par nadobudnih scenarista iz Liverpoola snimio je izmišljenu verziju u svom filmu '15 minuta koje su potresle svijet', a glume i Jamie Carragher i Stevie Gerrard.

'Dva mjesna dečka složila su taj film i palo im je na pamet da se možda nešto dogodilo u poluvremenu. Kad su sve pripremili, pitali su mene i Gerrarda želimo li sudjelovati. budući da smo odavde, učinili smo sve da pomognemo. I nama su mnogo pomagali tijekom karijere pa se nadamo da će naša pomoć dati više publiciteta i da će film doživjeti uspjeh', rekao je Carragher za Magazin Lige prvaka.

'Mnogi pitaju što se dogodilo u poluvremenu u Istanbulu, no nije se dogodilo ništa što se ne dogodi u svakoj svlačionici gdje gubite 3:0. Teško je kad imate 3:0 zaostatak u poluvremenu, no mi smo se uspjeli sabrati i svi znamo što se na kraju dogodilo.'

Bio je to najveći povratak. Liverpool je došao do 3:3 u regularnom tijeku utakmice i do pobjede poslije produžetaka i udaraca s bijele točke. To je sigurno nadahnuće za svakog igrača jer su suočeni s mračnom mogućnosti da ove sezone ne uđu u nokaut fazu. Sa samo četiri boda iz prve četiri utakmice Liverpool treba još jedan bajkovit povratak kako bi nastavio svoju ljubavnu priču s Ligom prvaka.

'Malo smo se zakopali i sad se trebamo iskopati. Učinili smo to već nekoliko puta i nadamo se da ćemo opet', kaže Carragher

Dobro su počeli sezonu, no uvjerljiv poraz od Fiorentine poljuljao je klub do temelja već u drugoj utakmici u skupini. No to nije bio poraz koji najviše boli. 'Mislim da je to utakmica kod kuće protiv Lyona. Očekujemo da ćemo na Anfieldu sve pobijediti, no oni su došli u pravo vrijeme, samopouzdanje nam je bilo na dnu i oni su to iskoristili', smatra Phil Thompson, legendarni pomoćnik Gerrarda Houliera.

'Mi smo klub koji čini razna čuda i vjerojatno ćemo opet morati. Liverpool je poznat po tome što ima karakter, nije običan nogometni klub. Mislim da je to ljudima i gradu u genima, u kulturi. Moramo se usredotočiti na prvu utakmicu protiv Debrecena, a onda ćemo možda imati priliku kod kuće. Nikad se ne zna što će se dogoditi na Anfieldu', zaključio je Carra.