APOEL se nije osramotio

Vatromet sjajnih golova u Madridu: 'Kraljevi' zabavili publiku!

Nogometaši Real Madrida rutinski su odradili uzvratnu četvrtfinalnu utakmicu Lige prvaka protiv APOEL-a iz Nikozije. Na Santiago Bernabeuu slavili su 5-2 i s ukupnih 8-2 izborili polufinale protiv Bayerna...

Za razliku od prve utakmice na Cipru, kada Real APOEL-u nije dozvolio niti jedan udarac prema suparničkom golu, u ovoj utakmici sastav Josea Mourinha ipak je odigrao puno opuštenije.

Kao što je najavio, Mourinho je APOEL-u pokazao poštovanje, izvevši na travnjak jak sastav, s ponekim izmjenama (Varane, Altintop), ali su u jakom napadačkom trolistu zaigrali Kaka, Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuain.

Na kraju su gledatelji imali priliku vidjeti atraktivan dvoboj i čak sedam golova, od kojih su neki bili posebno lijepi.

Dva je gola za Real zabio Cristiano Ronaldo, a po jedan Kaka, Jose Maria Callejon i Angel Di Maria, dok su kod APOEL-a golove postigli Gustavo Manduca i Esteban Solari iz jedanaesterca.

Prvi puta se mreža na susretu tresla u 26. minuti kada je Marcelo ubacivanjem s lijeve strane pronašao Ronalda na drugoj vratnici, a Portugalcu nije bilo teško zatresti mrežu. Na drugi gol "kraljevskog" kluba čekalo se deset minuta, a bio je to možda i najljepši gol na susretu. Kaka je opalio s 20-ak metara, a njegov je plasirani udarac završio u daljem gornjem kutu.

Rezultatom 2-0 otišlo se na poluvrijeme, a onda je u nastavku uslijedio vatromet golova. U 67. minuti je Ailton Almeida sjajno u prostor proigrao Gustava Manducu, a ovaj je savladao Ikera Casillasa prizemnim udarcem i postigao svoj četvrti ovosezonski gol u LP.

Odgovorili su s druge strane Cristiano Ronaldo iz sjajnog slobodnog udarca (iskosa s lijeve strane) i Jose Maria Callejon. Ronaldu je postignuti gol bio osmi u isto toliko nastupa u LP, kao i 14. iz slobodnog udarca u dresu Reala, a Callejonu je to bio peti gol u LP, također u isto toliko nastupa.

Drugi gol APOEL je zabio iz jedanaesterca u 82. minuti, a strijelac je bio Esteban Solari nakon što je Hamit Altintop srušio Adorna u šesnaestercu.

Konačnih 5-2 djelo je Argentinca Angela Di Marije koji je u 84. minuti lobom savladao Urka Parda u utakmici čiji se pobjednik znao praktički prije samog početka.

APOEL se oprostio časno i pokazao da je zaslužio epitet najvećeg iznenađenja ovosezonskog izdanja LP.

Liga prvaka, četvrtfinale, uzvratna utakmica:

Real Madrid - APOEL 5-2 (Ronaldo 26, 75, Kaka 37, Callejon 80, Di Maria 84 / Manduca 67, Solari 82-11m ), prva utakmica 3-0