Arsenal se plasirao u glavni ždrijeb Lige prvaka nakon dvije uvjerljive pobjede protiv škotskog Celtica. Naš reprezentativac Eduardo zabio je u uzvratu iz penala kojeg je sam zabio...

Wengerovi Topnici nisu razočarali. Arsenal na početku sezone zna samo za pobjede, a isto se ponovilo i u uzvratnoj utakmici play-offa Lige prvaka protiv škotskog Celtica. Na Emiratesu su Wengerove trupe slavile trijumf rezultatom 3:1 i tako potvrdile razliku u klasi i pobjedu u 'bitki za Otok', kako su već britanski novinari nazvali ovu utakmicu.

Za ljubitelje nogometa u Hrvatskoj vesela je bila vijest da naš Eduardo da Silva starta u prvih 11 protiv Celtica na Emiratesu. I zbilja, Dudu je odigrao izvrsno prvo poluvrijeme, imao nekoliko izglednih prilika koje je promašio, da bi onda dobru igru okrunio pogotkom iz penala u 26. minuti, kojeg je sam izborio. Zanimljivo, Dudu je nakon prodora očito odglumio pad, no sudac Mejuto Gonzalez je nasjeo i poklonio jedanaesterac Topnicima. Pippo Inzaghi stil, no malo koji igrač se ne bi bacio u toj situaciji.

U nastavku utakmice Arsenal je potvrdio pobjedu lijepim golovima Ebouea te Aršavina, koji je zamijenio Eduarda, dok je Celtic tek uspio postići počasni gol u sudačkoj nadoknadi nakon voleja Donatija.

Bila je to još jedna Arsenalova demonstracija sile, izvrsna uvertira u derbi s ManUtdom za vikend, dok će škotski Celtic imati velikih problema i u Europskoj ligi, jer nogomet koji igra jednostavno nije dovoljno kvalitetan.

Wenger će saznati protivnike u skupini Lige prvaka u petak, kad će biti održan ždrijeb.

Tijek utakmice:

Kraj - Arsenal zasluženo ide u Ligu prvaka, nakon dvije uvjerljive pobjede na Celticom

92. minuta - goool za Celtic! Donati iz voleja! Počasni gol za Škote!

78. minuta - Ramsey sam ispred gola, Boruc brani!

74. minuta - goool za Arsenal! Andrej Aršavin! Sjajna pirueta i sigurna realizacija! To je najbolji igrač Topnika!

72. minuta - Eduardo izlazi iz igre uz ovacije, ulazi Aršavin

53. minuta - goool za Arsenal! Eboue!!! Sjajna akcija Bendtnera, Diaby i sjajna realizacija Ebouea!

49. minuta - Eduardo! Izvrsna solo akcija i onda čista šansa za pogodak ali lopta mu je prešla preko noge

47 - minuta - McGeady! Opasan udarac prohujao pokraj Almunijine vratnice!

Poluvrijeme - Arsenal vodi zahvaljujući pogotku Eduarda iz penala, i Celticove šanse za prolazak dalje sad su minimalne

46. minuta - Eduardo! Silovit udarac, ali Boruc se baca i sjajno brani!

40. minuta - gol za Celtic! McDonald! Ali ne, bio je ofsajd...

31. minuta - opet Eduardo! Opasno ubacivanje skreće samo pored gola...

26. minuta - goool za Arsenal! Eduardo iz penala! Odglumio je naš napadač prekršaj, sudac je nasjeo i na kraju je Dudu zabio s bijele točke!

24. minuta - Eboue! Opalio je s 20 metara, za malo neprecizno

13. minuta - Denilson! Sjajan dupli pas, šut Brazilca, no samo u vanjsku mrežicu gola..

9. minuta - Eduardo! Kakva prilika, kakav promašaj! Iz blizine Dudu šalje jedan odbijanac pokraj gola, a Boruc je već bio na podu...

8. minuta - kakav prodor Williama Gallasa! Dvojicu je pretrčao u sprintu, no njegov ubačaj je blokiran

4. minuta - sada je Eduardo krenuo sam prema golu, ali sudac je nažalost prije prekinuo utakmicu

1. minuta - dvoboj je počeo, igrači Celtica strašno su rastrčani na početku, svjesni da moraju odigrati savršeno da bi napravili preokret

U uzvratnoj utakmici play-offa  Lige prvaka na Emirates stadionu Arsene Wenger odlučio je dati priliku Eduardu od početka, a Aršavina sačuvati za dvoboj protiv ManUtda sljedeći vikend.

Sastav Arsenala: Almunia - Clichy, Vermaelen, Gallas, Sagna - Diaby, Eboue, Song, Denilson - Eduardo, Bendtner

Sastav Celtica: Boruc - Loovens, Hinkel, Caldwell, Fox - Donati, McGeady, Maloney, Brown - Fortune, McDonald