Arsenal je stigao do trijumfa u 2. kolu Lige prvaka protiv Olympiakosa rezultatom 2:0, a presudna je bila asistencija našeg Dudua...

Arsene Wenger čuvao ga je kao džokera i nije pogriješio. Arsenal je igrao vrlo dobro tijekom cijele utakmice, imao inicijativu i pregršt šansi, no nisu mogli Topnici zabiti pogodak sve dok Eduardo nije ušao u igri u 66. minuti! Desetak minuta kasnije Dudu je probio lijevu stranu, sjajno se zagradio, servirao loptu za Van Persieja kojem nije bilo teško zabiti i donijeti još jednu europsku pobjedu Arsenalu. Svaka čast Van Persieju i Wengeru, ali najveće zasluge za trijumf idu našem napadaču, koji je još jednom pokazao koliko je bitan u momčadi Arsenala.

Bio je to dvoboj Davida i Golijata. Arsenal je napadao od prve do posljednje minute, dok su Grci igrali bunker i tek u nekoliko navrata došli u priliku. U prvom poluvremenu Topnici su trebali voditi s više golova razlike, Fabregas je pogodio stativu, Nikopolidis je čuda branio Aršavinu i ostalo je do odmora 0:0. U nastavku susreta ista slika sve do 78. minute: grčki golman nastavio je fenomenalno braniti, no onda su ga slomili Dudu i Van Persie, a trijumf Topnika potvrdio je Aršavin petom iz dvojbene situacije koja je 'mirisala' na zaleđe u 86. minuti.

Arsenal je tako startao s dvije pobjede u skupini H i sigurno maršira prema prvom mjestu i plasmanu u osminu finala. Olympiakos također nije bez izgleda, vrlo bi lako mogao nadvisiti Standard i AZ, te zauzeti drugo mjesto koje vodi u proljetnu završnicu.

Rezultati 2. kola Lige prvaka, skupine E do H:

Skupina E:

Fiorentina – Liverpool 2:0 (Jovetić 28, 37)

Debrecen – Lyon 0:4 (Kallstrom 3, Pjanić 13, Govou 24, Gomis 51)

Skupina F:

Rubin – Inter 1:1 (Dominguez 11/ Stanković 27)

Barcelona – Dynamo 2:0 (Messi 25, Pedro Rodriguez 76)

Skupina G:

Unirea – Stuttgart 1:1 (Varga 48 / Tasci 5)

Rangers – Sevilla 1:4 (Novo 88 / Konko 50, Adriano 64, Luis Fabiano 72, Kanoute 74)