U skupini G je debitant u Ligi prvaka, rumunjska Unirea Urziceni, stigla do prvog boda protiv Stuttgarta, dok je u drugom susretu skupine Sevilla odličnom igrom ostavila Rangerse bez ikakvih šansi.

Unirea je u prvom nastupu u Ligi prvaka pred domaćom publikom odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Stuttgarta. No, na početku nije sve izgledao tako blistavo, jer je Tasci već u 5. minuti doveo Švabe u vodstvo. Međutim, domaći igrači su se silno trudili stići do izjednačenja, a najzapaženiji pojedinac je bio napadač Varga.

Ipak, najveću priliku u prvom dijelu propustio je Maftei, koji je u 35. minuti nakon ubačaja Balana bio u izvrsnoj šansi, ali je pucao preko vratiju. Do poluvremena je Stuttgart imao više udaraca na gol, ali je Unirea bila sasvim ravnopravan protivnik.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, stigla je nagrada za ogroman trud. Na opće je veselje domaće publike, možda ponajbolji igrač rumunjskog predstavnika, Varga, fenomenalno prevario Lehmana i pogodio za 1-1. Isti igrač je imao dobru priliku i za potpuni preokret, no nije dobro iskoristio prazan prostor za udarac. Na kraju je podjela bodova najrealniji rezultat.

U drugoj utakmici skupine španjolska Sevilla je gostovala u Glasgowu protiv Rangersa. Nakon izjednačenog prvog dijela, u kojem su domaći igrači žalili na nedosuđeni 11-erac, nastavak je ponudio drugačiju sliku.

Nakon samo pet minuta krenula je 'španjolska oluja', u kojoj je Sevilla potpuno napunila mrežu Rangersa. Prvi pogodak zabio je Konko nakon asistencije Jesusa Navasa. Dok su se za drugi pogodak pobrinuli asistent Fabiano i strijelac Adriano.

Škoti su izgubili glavu i rep s početka susreta, i bilo je samo pitanje vremena kada će pasti treći zgoditak. Sevilla je preko Fabiana i Kanoutea stigla do konačnih 4-0 i potvrdila ulogu prvog favorita skupine. Gosti su iskoristili pad Rangersa i kvalitetnim posjedom lopte ostvarili visoku pobjedu.

Napomena: u članku priloženi video materijali mogu se gledati isključivo u Hrvatskoj, dok čitateljima iz drugih zemalja nisu dostupni zbog ograničenih prava prikazivanja. Hvala na razumijevanju.