Velika pobjeda Uniree protiv Seville dovela je rumunjsku momčad na samo bod od osmine finala Lige prvaka, dok je Stuttgart ostao u igri za drugo mjesto zahvaljujući slavlju u Škotskoj.

Švabe su doputovale u Glasgow na iznimno bitnu utakmicu za opstanak u Europi. Stuttgart nikako nije smio izgubiti od Rangersa, jer bi u suprotnom mogao ugroziti i treću poziciju u skupini koja vodi u Europsku ligu. Upravo vođeni tom misli gosti su bolje otvorili susret te prvi ozbiljnije zaprijetili, što je ubrzo urodilo plodom. Nakon odlične akcije Hleba i Cacaua, Bjelorus je u 16. minuti asistirao Rudyju za prvi pogodak.

Stuttgart je nakon vodstva uspio zadržati posjed lopte i kontrolirati igru, dok je škotska momčad pokušavala dugačkim loptama doći što bliže Lehmannu. Do poluvremena je samo sreća spasila Rangers da ne primi i drugi gol na utakmici te zapečati svoju sudbinu.

Iako je i Rangersu bila potrebna pobjeda kako bi ostao u konkurenciji da dočeka proljeće u Europi, Švabe su jednostavno bile bolja momčad. Već u uvodnim minutama drugog dijela Kuzmanović je pogodio za 2-0 i doveo domaću ekipu u vrlo nezgodnu situaciju. Poslije toga je McGregor s nekoliko fenomenalnih obrana spasio Rangerse od nove katastrofe u Glasgowu. Što je susret više odmicao kraju, to je bilo sve manje nade za domaći sastav. Švabe su na krilima izvrsnog rezultata oplemenile igru i s par lijepih poteza koji nisu završili u mreži vratara Rangersa.

U drugoj utakmici skupine rumunjska Unirea je uspjela slaviti protiv Seville i stići nadomak najvećeg iznenađenja prvog kruga. Još jedna pobjeda debitanta održala je momčad iz gradića Urzicenija u konkurenciji za osminu finala Lige prvaka. Naime, ako bi Petrescu i njegovi igrači izvukli barem bod u posljednjem kolu, na gostovanju u Stuttgartu, onda bi izborili prolaz u drugi krug. Veliko slavlje domaćoj momčadi i pobjedu protiv španjolskog giganta donio je srpski reprezentativac Dragutinović, koji je u 45. minuti pospremio loptu u vlastitu mrežu.

No, nije sve bilo tako jednostavno. Sevilla je u drugom poluvremenu imala pregršt prilika za izjednačenje i stvarno je čudo što je rezultat ostao 1-0. Domaći vratar Arlauskis i dekoncentracija gostujućih napadača najzaslužniji su što je Unirea ostala na pragu još jednog povijesnog uspjeha. Kanoute i Fabiano nisu bili dovoljno inspirirani te su doprinijeli ovoj pobjedi rumunjskog prvaka.