Rumunjski prvak Unirea Urziceni stigao je velike, ali i povijesne pobjede na Ibroxu protiv škotskog Rangersa, dok je Sevilla bez velikih problema slavila protiv Stuttgarta…

Bila je to utakmica autogolova i golova iz prekida. Rangersi su dobro krenuli i nakon samo dvije minute poveli autogolom Ricarda Vilane. No, to je bilo praktično sve što smo mogli vidjeti od škotskog prvaka, jer nakon toga je uslijedio potpuni preokret. Unirea je prvo uspjela do poluvremena izjednačiti, a strijelac je bio Bilasco.

Pri 1-1 rezultatu, u 38. minuti, Davis je promašio penal za domaće. Pucao je loše i gostujući golman Daniel Tudor uspio je loptu preusmjeriti u korner.

U drugom dijelu svjedočili smo nesvakidašnjoj situaciji. Naime, rumunjski predstavnik dolazi do vodstva od 3-1, a da pritom ni jedan pogodak nije zabio igrač Uniree, nego su oba  bila djelo domaćih igrača. To je ujedno bio i treći autogol na utakmici, što je stvarno prava rijetkost. A potpuni potop Škota potvrdio je Brandan, koji je zabio izvrstan pogodak iz slobodnog udarca s 25 metara.

Do kraja utakmice nije više bilo promjene rezultat, a gledatelji su u posljednjih 15 minuta polako napuštali stadion. Momčadi iz Urzicenija ovo je ujedno i prva pobjeda u najprestižnijem nogometnom natjecanju.

U drugoj utakmici skupine Sevilla je demonstrirala moć protiv Švaba, koji nisu imali nikakve šanse na domaćem terenu. Prvi pogodak je zabio Squillaci, što je dodatno otežalo posao Stuttgartu, jer su morali stizati protiv ekipe koja ima jako dobar posjed lopte. Rezultat toga je bio novi pogodak gostiju, koji je zabio veznjak Jesus Navas.

Poslije toga su se šanse Stuttgarta svele na minimum, a pobjedu Seville potvrdio je Squillaci drugim pogotkom na utakmici. Nakon 3-0 sve je bilo manje-više riješeno, dok su domaći igrači uspjeli zabiti tek utješni pogodak preko Elsona.

Skupina G, 3. kolo:

Rangers – Unirea Urziceni 1-4 (Vilana 2-ag / Bilasco 32, Lafferty 49-og, McCulloch 59-ag, Brandian 65)

Stuttgart – Sevilla 1-3 (Elson 74 / Sevilla Squillaci 23, 72, Jesus Navas 55)

Napomena: u članku priloženi video materijali mogu se gledati isključivo u Hrvatskoj, dok čitateljima iz drugih zemalja nisu dostupni zbog ograničenih prava prikazivanja. Hvala na razumijevanju.