Drama u Dortmundu

Marseilleu čudesan preokret i prolaz, Grci šokantno ispali!

Arsenalu koji je već ranije osigurao prvo mjesto u skupini F u drugom se krugu pridružio i Marseille koji je na Signal-Iduna Parku svladao Borussiju Dortmund s 3-2...

Njemački prvak je imao minimalnu šansu za plasman dalje, ali trebala mu je za to pobjeda od najmanje četiri gola razlike i domaći poraz Olympiacosa od Arsenala.

Ništa se od toga na kraju nije dogodilo, a Borussia je uspjela čak i izgubiti iako je povela s 2-0 pogocima Jakuba Blaszczykowskog u 23. minuti i Matsa Hummelsa devet minuta kasnije s bijele točke. No, francuski doprvak je u 45. minuti izjednačio preko Loica Remyja, a onda u završnici potpuno slomio Nijemce golovima Andrea Ayewa i Mathieua Valbuene. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u igru je ušao u 45. minuti umjesto ozlijeđenog Marija Götzea.

Velikim preokretom Marseille je osigurao prolaz u drugi krug u kojem je jednom nogom već bio Olympiacos koji je u Pireju svladao nemotivirani i ''šareni'' Arsenal s 3-1. Grcima to na kraju nije bilo dovoljno za nastavak natjecanja u Ligi prvaka, ali za utjehu, trećim su mjestom barem prošli u Europa ligu za razliku od Borussije za koju je europska sezona završena.

Skupina F:

Borussia Dortmund - Marseille 2-3 (Blaszczykowski 23, Hummels 32 - 11m / Remy 45, A. Ayew 85, Valbuena 89)

Olympiacos - Arsenal 3-1 (Djebbour 16, Fuster 36, Modesto 89 / Benayoun 57)