Ruski prvak Rubin iz Kazana napravio je najveću senzaciju u dosadašnjem dijelu Lige prvaka, pobijedivši Barcelonu na Camp Nou rezultatom 2:1!

Nakon remija u Valenciji za vikend, trener Barcelone Pep Guardiola nadao se lakšem poslu u 3. kolu Lige prvaka protiv ruskog Rubina, momčadi koja dolazi iz ruske republike Tatarstan i ne predstavlja mnogo u okvirima europskog nogometa. No, prvaci Rusije uspjeli su ono što se malotko nadao: usred Barcelone došli su do tri boda i potpuno zakomplicirali skupinu F.

Već u 2. minuti stvari su krenule nizbrdo za Katalonce, jer tad im je Ryazantsev zabio spektakularni gol za vodstvo gostiju iz Kazana. Moćna Barcelona, koja je nastupila u punom sastavu s Ibrahimovićem, Henryjem i Messijem u napadu, pritisnula je protivnika i pokušala izjednačiti do odmora, no gosti su se izvrsno branili i dobili prvi dio 1:0.

U nastavku se činilo kako će sve doći na svoje mjesto, jer je u 48. minuti Zlatan Ibrahimović izjednačio na asistenciju Xavija. No, totalni šok gosti su priredili u 73. minuti kada ih je turski reprezentativac Karadeniz ponovo doveo u vodstvo. Barca se do kraja više nije uspijevala vratiti u susret, a Rubin je postao tek druga momčad koja je pobijedila na Camp Nou, nakon CSKA Moskve 1992. godine.

Ovaj šokantan rezultat potpuno je zakomplicirao skupinu F, u kojoj nakon tri kola Barcelona, ukrajinski Dinamo i Kazan imaju po 4 boda, a Inter 3.

Za dva tjedna u Kazanu Barcelona će tražiti osvetu…