Već je nakon prve utakmice u Latviji svima bilo jasno da je Zurich novi sudionik Lige prvaka.

Nakon 3:0 u Rigi, Zurich je protiv Ventspilsa slavio i na svom terenu. Latvijci su umalo izborili remi, no ipak su izgubili. Domaći igrači nisu imali motiva jer su znali da je toliku prednost gotovo nemoguće ispustiti.

Strijelac iz prve utakmice, Vonlanthen zabio je i na početku uzvrata. Igrala se šesta minuta i nakon toga se domaćin toliko opustio da je primio gol svega dvije minute kasnije. Strijelac za goste bio je Tigirlas. I kad su svi već mislili da će tako ostati do kraja, Abdi je u 90. minuti donio pobjedu domaćinima.

Zurich i Ventspils bili su par iz onog dijela play-offa u kojem su se sastali klubovi prvaci (njih ukupno 10) zemalja poredanih na UEFA-inoj ljestvici koeficijenata od 14. mjesta naniže.