Sukob u Barceloni: Henry iziritirao Guardiolu

Prema pisanju španjolskog dnevnika Asa, na relaciji između Barceloninog trenera Josepa Guardiole i francuskog napadača momčadi Thierryja Henryja vlada negativan odnos...

Henry je u posljednjoj Barçinoj utakmici, gostujućem 0-0 remiju kod Rubina u Kazanju u 4. kolu skupine F Lige prvaka ušao u igru tek u 82. minuti umjesto Seydoua Keite, ali na kraju nije uspio utjecati na promjenu konačnog ishoda.

Navodno je Henry poslan na zagrijavanje tek u 60. minuti, što nije oduševljeno prihvatio, te je usporeno otišao do aut linije i kasnije jednako nezainteresirano djelovao u igri. Ove sezone Henry se nije upisao u strijelce u Barceloninom dresu, a posljednji je gol za aktualnog španjolskog i europskog prvaka postigao još u svibnju.

As piše kako je Henryju prioritet izboriti nastup s francuskom reprezentacijom na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici, te da zbog slabijeg zalaganja ima zategnute odnose s trenerom Guardiolom.

Obojica se po pitanju ovakvih medijskih napisa još nisu očitovali.