Nogometaši Fiorentine stigli su do druge pobjede u Ligi prvaka nakon nevjerojatne golijade protiv Debrecena. Već u prvom poluvremenu palo je čak šest pogodaka, a Viole su trijumfirale rezultatom 4-3.

Nema sumnje, talijanska Fiorentina mogla bi igrati važnu ulogu u izjednačenoj i neizvjesnoj skupini E Lige prvaka. Nakon trijumfa na domaćem terenu protiv Liverpoola, Viole su stigle do pobjede i na gostovanju kod Debrecena, u jednoj fenomenalnoj utakmici prepunoj pogodaka. No, i Mađari mogu biti zadovoljni. Iako ima najmanji budžet i mnogi su ih smatrali najslabijom ekipom u Ligi prvaka, mađarski prvak odigrao je sjajna tri kola elitnog nogometnog natjecanja i može biti ponosan na svoj ovosezonski nastup u Europi.

U Debrecenu smo gledali nevjerojatnu golijadu. Domaći su poveli već u 2. minuti golom Czvitkovicsa, ali već do desete minute Mutu i Gilardino preokrenuli su rezultat, a već u 20. minuti svojim drugim golom Mutu je donio osjetnu prednost Fiorentini 3:1. Rudolf je smanjio za Mađare, a Santana povećao prednost Viole, i na poluvrijeme se otišlo s nevjerojatnih 4:2 za goste. Bilo je to daleko najefikasnije prvo poluvrijeme u ovosezonskoj Ligi prvaka. U nastavku su hrabri Mađari uspjeli smanjiti golom Culibalyja, ali nedovoljno za bodove u ovom susretu.

Nakon tri odigrana kola Fiorentina se nalazi prvi vrhu skupine E, sa 6 osvojenih bodova, tri više od Liverpoola koji bi u slučaju poraza na gostovanju kod Lyona vrlo lako mogao prepustiti mjesto u osmini finala talijanskim nogometašima.

U sljedećem kolu za dva tjedna ponovo igraju Fiorentina i Debrecen, ovaj put u Firenzi.

Liga prvaka, skupina E, 3. kolo:

Liverpool – Lyon 1-2 (Benayoun 41 / Gonalons 72, Delgado 90)

Debrecen – Fiorentina 3-4 (Czvitkovics 2, Rudolf 28, Coulibaly 88 / Mutu 6, 20, Gilardino 10, Santana 37)

Napomena: u članku priloženi video materijali mogu se gledati isključivo u Hrvatskoj, dok čitateljima iz drugih zemalja nisu dostupni zbog ograničenih prava prikazivanja. Hvala na razumijevanju.