'Bili smo senzacionalni'

Schweinsteiger je 'mrtav': Otkrio što je razmišljao kod pobjedničkog penala

Trener Bayerna iz Münchena nije mogao sakriti sreću ulaskom svoje momčadi u veliki finale Lige prvaka u kojem će na svojoj Allianz Areni pokušati doći do naslova preko londonskog Chelseaja...

No, isto tako Jupp Heynckes nije mogao sakriti ni razočaranje što mu trojica vrlo bitnih igrača ne mogu igrati u uzvratu zbog "viška" žutih kartona. Riječ je o Holgeru Badstuberu, Davidu Alabi i Luizu Gustavu.

''Nije dobro što smo izgubili trojicu tako bitnih igrača za finale. Badstuber je imao odličnu sezonu, Alaba je zaista dobar na toj lijevoj strani, dok u posljednjih nekoliko tjedana Luiz Gustavo pokazuje svoju pravu kvalitetu. Sretni su što smo kao momčad u finalu, ali istovremeno i vrlo razočarani'', rekao je Heynckes nakon pobjede nad Real Madridom (nakon jedanaesteraca 3-1) u uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka.

Trenera Bavaraca je najviše sinoć obradovala reakcija momčadi nakon što je Cristiano Ronaldo u svega 14 minuta prvog dijela utrpao dva gola, te je sve izgledalo kao da će Real lakoćom u finale.

''Bila je to magična večer. Imali smo velikih problema u prvih 15 minuta, ali smo nakon toga zagospodarili terenom i bili bolji. Bili smo senzacionalni!'', zaključio je trener koji je Real Madrid predvodio do krova Europe 1998. godine.

Bivši igrač "kraljevskog kluba" Arjen Robben se pogotkom na utakmici, te pri izvođenju jedanaesteraca, na svojevrsni način osvetio Realu što ga je "potjerao" iz kluba.

''Sjajna utakmica. Ponosan sam na svoje suigrače. Kada uđete u utakmicu s 0-2, potrebna je velika mentalna snaga da se oporavite. Nakon tih prvih 15 minuta smatram da smo bili bolji i zasluženo prošli u finale'', rekao je ofenzivni veznjak.

Strijelac pobjedničkog pogotka u raspucavanju penala, Bastian Schweinsteiger, priznao je psihičko i fizičko pražnjenje, ali i neopisivu sreću ostvarenim rezultatom.

''Mrtvi smo, ali presretni što ćemo kod kuće pokušati doći do naslova. Kod posljednjeg penala sam samo razmišljao da "čisto" udarim loptu'', otkrio je njemački reprezentativac.

Bayern će tako 19. svibnja biti prva momčad nakon 1984. godine i Rome, koja će finale Lige prvaka igrati na svome stadionu. Protivnik Bavarcima bit će Chelsea koji je na još senzacionalniji način dan ranije izbacio Barcelonu.(TS)