Najuzbudljiviju utakmicu prvog dana play-offa Lige prvaka na stadionu José Alvalade u Lisabonu odigrali su domaći Sporting i talijanska Fiorentina.

Sporting i Fiorentina odigrali 2-2 u utakmici punoj preokreta nakon koje će se najviše pričati o crnogorskom reprezentativcu Simonu Vukčeviću.

Gosti su poveli već u 6. minuti pogotkom Vargasa. No, Vukčević je u 58. minuti izjednačio, a odmah potom zaradio i drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ipak, Sporting je i s igračem manje poveo u 66. minuti, a strijelac je bio Miguel Veloso. No, u 79. minuti je Gilardino majstorki prihvatio jednu loptu i desnicom je pospremio u mrežu pored istrčalog vratara domaće momčadi Ruija Patricija za konačnih 2-2, rezultat koji, dakako, Fiorentinu stavlja u ulogu favorita u uzvratu.