Arsenal je s uvjerljivih 4:1 svladao AZ Alkmaar dok se Stanadard s pobjedom nad Olympiakosom vratio u igru za drugo mjesto

Arsenal je uvjerljivom pobjedom protiv AZ Alkmaara osigurao osminu finala Lige prvaka. Bila je to ponovno noć Cesca Fabregasa. U 25.minuti sjajno je pronašao pukotinu u obrani Nizozemaca i preciznim udarcem s ruba šesnaesterca donio prednost Topnicima. Dvije minute prije poluvremena sjajna akcija Aršavina koji asistira za Nasrija koji s lakoćom gura loptu u mrežu za sigurno vodstvo od 2:0.

Sjajnu formu Fabergas je potvrdio u 52. minuti svojim drugim pogotkom, Aršavin je ponovno bio asistent. U 67. minuti u igri je ušao i naš Eduardo da Silva a samo nekoliko minuta kasnije velemajstorijom je započeo akciju za novi gol Arsenala. Dudu je petom pronašao Aršavina koji na lijevoj strani pronalazi Diabya i to je 4:0. Do kraja utakmice gosti su preko Lensa uspjeli smanjiti na 4:1.

U drugoj utakmici skupine Standard je kod kuće svladao Olympiakos 2:0 i tako ostao u igri za drugo mjesto. Belgijanci su poveli u 31. minuti, Mbokani je sjajno povukao loptu sa sredine igrališta, prevario jednog grčkog braniča te matirao Nikopolidisa. Osam minuta poslije Standard je mogao povećati vodstvo Carcella je pucao iz voleja a lopta se od grede odbila van.

Grci su mogli do izjednačenja u 59. minuti, Maresca je ubacio za Mellberga ali vratar domaćih Bolat uspio je obraniti njegov udarac. Standard je pobjedu potvrdio u 87. minuti, Mbokanijev udarac brani Nikopolidis, ali se lopta odbija do Jovanovića koji s lakoćom zabija za konačnih 2:0.