Velika drama u Moskvi!

Real u zadnjoj minuti ispustio pobjedu kod CSKA!

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, Real Madrid senzacionalno je remizirao u Moskvi kod CSKA 1:1...

Nogometaši Real Madrida bili su nadomak pobjede na Lužnikiju protiv CSKA u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. No, Wernbloom je u posljednjim trenucima utakmice postavio konačnih 1-1.

Real Madrid je, tako, propustio upisati i sedmu uzastopnu u ovome natjecanju. Podsjećamo, skupinom D je promarširao sa šest pobjeda uz gol-razliku 19-2. Natjecanje je započeo pobjedom na maksimirskom stadionu protiv Dinama s 1-0, a s istim rezultatom je u Moskvi vodio sve do treće i posljednje minute sudačke nadoknade, kada je Šveđanin Pontus Wernbloom svojim pogotkom razveselio domaće navijače.

Utakmica je počela loše za Real Madrid. U 15. minuti je Karim Benzema zadobio ozljedu nakon nepreciznog udarca prema golu. Čini se da je u pitanju ili bedreni mišić ili prepona. Zamijenio ga je Gonzalo Higuain, koji je u 17. minuti umalo zabio gol iz prvog dodira s loptom. No, njegov dobar udarac je vratar domaćina Čepčugov obranio, a onda se još više istaknuo kada je u istoj akciji zaustavio i udarac Khedire, koji je solidno pucao.

U 28. minuti, Real Madrid je poveo. Nakon ubačaja Coentraa, Tošić je odbio loptu ravno na nogu Cristianu Ronaldu, koji je, malo iskosa s lijeve strane, udarcem lijevom nogom s nekih 13-14 metara u kut doveo Madriđane u vodstvo. Bio je to Portugalčev 123. gol za Real Madrid u 124. nastupu, a 17. u karijeri u Ligi prvaka, računajući samo golove u Realovom dresu.

U 84. minuti je mogao Ronaldo dokrajčiti suparnika, ali je iz solidne pozicije tukao kraj gola.

U posljednjim sekundama utakmice, domaćin je izjednačio. U akciji u kojoj su blizanci Berezucki kombinirali glavama, lopta je stigla do Wernblooma, koji je iz poluvoleja iz blizine zakucao loptu u Casillasov kut i postavio konačnih 1-1. Bio je to i Šveđaninov prvi nastup i prvi gol za moskovsku momčad, u koju je stigao prošlog mjeseca iz AZ Alkmaara.

CSKA je tako ostao neporažen u europskim okršajima sa španjolskim klubovima. Upisao je tri pobjede i tri remija. Protiv Real Madrida je igrao prvi puta. No, Jose Mourinho je prije ove utakmice imao četiri pobjede u Ligi prvaka protiv CSKA, dvije sa Chelseajem i dvije s Interom. Samo sekunde su ga dijelile i do pete uzastopne...

Uzvrat je u Madridu 14. ožujka. (TS)

Tijek susreta:

Utakmica je završena. Real nije uspio doći do pobjede u Moskvi, a domaćini imaju itekako puno razloga za veselje.U drugoj minuti sudačke nadoknade Wernbloom šokirao je goste i donio bod ruskoj momčadi.

90+3' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade. Real nije uspio doći do drugog gola na utakmici, ali zato je senzacionalno uspio izjednačiti domaćin i to u drugoj minuti sudačke nadoknade. Kakav šok za Mourinha i društvo!

28' GOOOOLL! Real vodi 1:0! Strijelac je Cristiano Ronaldo.

1' Utakmica je počela.

Prvi nastup u Ligi prvaka u 2012. godini očekuje nogometaše Real Madrida, koji će u prvom dvoboju osmine finala gostovati u Moskvi kod CSKA.

Trebao bi to biti lagan zalogaj za momčad Josea Mourinha, a iako se Španjolci malo pribojavaju ruske zime i temperature u minusu, nastavak pobjedničkog niza u ovosezonskoj Ligi prvaka, ne bi trebao biti prekinut. Unatoč velikoj razlici u kvaliteti, Mourinho je najavio da neće štedjeti momčad jer utakmica previše važna da se kockaju.

CSKA: Chepchugov, Ignashevich, A. Berezutski, V. Berezutski, Schennikov, Wernbloom, Dzagoev, Musa, Tošić, Aldonin, Doumbia.

Real Madrid: Casillas, Pepe, Sergio Ramos, Fabio Coentrao, Arbeloa, Khedira, Ozil, Xabi Alonso, Callejon, Ronaldo, Benzema