Poruka iz Arsenala: Imali smo sreće, nije još gotovo

Iz tabora Topnika stiže pošteno priznanje nakon pobjede 2-0 u Glasgowu protiv Celtica u play-offu Lige prvaka...

'Topnici' priznaju da ih je sreća itekako pomazila u ovoj utakmici, iako je, nema dvojbe, Arsenal bio bolja momčadi i puno više je pokazao od domaćina. Celticovi navijači mogu biti zadovoljni jedno s borbenošću njihovih ljubimaca, nikako ne i igrom.

Njihova energija je bila nevjerojatna. Defenzivno su odigrali jako dobro, nisu se predavali cijelu utakmicu

- Arsene Wenger

Ipak, utakmica je mogla imati sasvim drukčiji ishod da Arsenal oba pogotka nije zabio sretno. Kod prvog u 43. minuti, lopte je nakon Fabregasovog šuta udarila Gallasa u leđa i promijenila smjer, a za drugi u 71. minuti pobrinuo se Celticov igrač Gary Caldwell s autogolom...

'Prvi gol rodio se iz našeg dobrog slobodnog udarca, ali smo imali i puno sreće. Kod drugog isto tako. Celtic je igrao jako dobro, ali ih je demoralizirao gol koji su primili pred kraj prvog poluvremena. Mi smo nastavili napadati i u drugom poluvremenu i na kraju polučili dobar rezultat. Nije još gotovo, ali smo blizu ulaska u Ligu prvaka', kurtoazno je završio izjavu Nizozemac Robin van Persie.

Menadžer Arsenala Arsene Wenger, koji u ovoj utakmici nije koristio usluge Eduarda da Silve, hrvatski reprezentativac nije bio niti na klupi, pohvalio je domaćina.

'Bila je ovo bespoštedna borba u kojoj je Celtic dao apsolutno sve što je imao. Generalno gledajući, mislim da smo kontrolirali utakmicu, iako smo imali sreće kod oba gola. Njihova energija je bila nevjerojatna. Defenzivno su odigrali jako dobro, nisu se predavali cijelu utakmicu. Imamo prednost nakon 90 minuta, moramo je i potvrditi nakon 180 minuta', zaključio je Wenger.

Iako su pohvale upućene na adresu domaćina lijepe, sve osim nove pobjede Arsenala i uvjerljivog poraza bilo bi pravo iznenađenje, ako ne i senzacija.