Nažalost, povijesna utakmica

Palo čak pet rekorda u mučnom oproštaju Dinama od Lige prvaka!

Kada je Real stao igrati u Madridu dopustivši Dinamu da zabije dva gola, svi su mislili da rekorda neće biti...

Ono što je izostalo u Madridu dogodilo se u Zagrebu pred 16 tisuća Dinamovih navijača. Rekordi su padali jedan za drugim.

1. Samo je Žilina primila sedam golova na svom terenu u Ligi prvaka. Njihov je poraz bio još gori, 0:7 protiv Marseillea prošle sezone.

2. 'Modri' su su postali 12. momčad u Ligi prvaka koja nije uzela ni bod, ali uz sve to ima i najgoru gol-razliku u povijesti, -19. Dosad je najgori bio Spartak, Rusi su 2002/03. imali -17!

3. Nokaut 7:1 Lyona u Maksimiru najveći je Dinamov u povijesti europskim natjecanjima.

4. Napadač Lyona Bafetimbi Gomis autor je najbržeg hat-tricka u povijesti Lige prvaka! Isti je postigao u razmaku od svega sedam minuta (45. do 53.), dok je dosadašnjem rekorderu, Mikeu Newellu koji je 1995. godine postigao tri gola za Rosenborg protiv Blackburna, trebalo devet.

5. Dodajmo još kako je Lyon u periodu od 45. do 53. minute, dakle u razmaku od osam minuta, postigao četiri pogotka, što je također rekord Lige prvaka. Nikada to nikome nije pošlo za nogom.

Samo kolo ranije napadač Valencije, Roberto Soldado, postigao je najbrži hat-trick od 2003. godine. Španjolac je u razmaku od 38 minuta zabio tri pogotka belgijskom Genku.