Osjećaju veliku bol

'Ovaj poraz je teže podnijeti od onog 1999. godine'

Predsjednik Bayerna Karl-Heinz Rummenige bio je potpuno frustriran zbog poraza njegovog kluba od Chelseaja 5-4 nakon raspucavanja penala u finalu Lige prvaka na Allianz Areni...

Iako je Bayern bio potpuno dominantna momčad na terenu, sve do 83. minute nije uspio poentirati. Tada je Thomas Müller donio veliko slavlje Bavarcima jer je zabio glavom za vodstvo 1-0. no, samo pet minuta kasnije je Didier Drogba izjednačio na 1-1.

U prvom produžetku Arjen Robben nije zabio s bijele točke, Petr Čech obranio je njegov loš udarac. U raspuvacanju penala su Bavarci opet bili u prednosti, jer su nakon tri serije imali gol više na svom kontu. No, u zadnje dvije serije je Bayern promašio dva udarca, a Chelsea dvaput zabio, pa trofej Lige prvaka po prvi puta u povijesti ide na Stamford Bridge.

''Sve ovo sam već prošao u Barceloni 1999. godine, kada smo u finalu izgubili od Manchester Uniteda 2-1. Oni su nam tada zabili golove u 89. i 92. minuti. To je bilo nevjerojatno brutalno. No, gotovo da imam osjećaj da je nakon ovog poraza još više prisutan gorak okus. I ovaj poraz je bio brutalan i u principu nepotreban. Osjećamo veliku bol'', izjavio je Rummenigge.

''Bila je to jedna od onih večeri kada se pitate da li bi bilo bolje ostati kod kuće i ne prolaziti kroz sve ovo? Morate se upitati kako je moguće da je nakon svega ovako završilo'', očajavao je predsjednik bavarskog velikana. (TS)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja