breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Rekordna pobjeda Barce

Ušao u povijest: Messi napravio ono što nikad nikome nije uspjelo!

U uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka Barcelona je pobijedila Bayer Leverkusen sa 7:1, dok je APOEL nakon jedanaesteraca slavio protiv Lyon sa 4:3...

Peterostruki strijelac za Barcelonu bio je Lionel Messi. Argentinac je time postao jedini igrač u povijesti Lige prvaka koji je na jednoj utakmici postigao pet pogodaka. Dva pogotka dodao je mladi Christian Tello.

Nogometaši Bayera iz Leverkusena na najgori mogući način su osjetili što znači igrati protiv Barcelone kada je raspoložena. I pogotovo kada je fantastični Lionel Messi toliko inspiriran kao u srijedu.

Barcelona se plasirala u četvrtfinale i to pobjedom od čak 7-1 na Camp Nou. Ukupan je rezultat nakon 180 minuta 10-2 za katalonsku momčad.

O utakmici se zapravo nema što posebno pričati jer je Barcelona, kao i toliko puta zadnjih godina, bila posve dominantna protiv suparnika. No, ovom je prilikom i većina stvorenih šansi pretočena u pogodak, a pet je puta strijelac bio Messi.

Nitko nikada u jednoj utakmici Lige prvaka nije postigao pet pogodaka, kao Messi večeras. Njegov dosadašnji rekord je bio četiri protiv Arsenala u sezoni 2009/10. Također, Messi nije zabio gol u Ligi prvaka na Camp Nou od prošle sezone i ogleda protiv Arsenala. Prošlo je od toga 364 dana. Onda je procurilo. Messij je s ovih pet golova stigao do 53. gola u 49 utakmice ove sezone, računajući sva natjecanja, uključujući i utakmice argentinske reprezentacije. Messiju nedostaje još samo sedam da dostigne najbolje strijelca Barcelone u u povijesti Cesara Rodrigueza koji je postigao 235 pogodaka.

Messi je dva od pet golova zabio lobom. Postigao je ujedno dvanaest pogodaka ove sezone u Ligi prvaka (u samo sedam nastupa), a ukupno je ove sezone na 53 pogotka u 49 utakmica.

Ovo je ujedno najveća pobjeda Barcelone u Ligi prvaka ikada (pet puta su pobjeđivali 5-0), a također je i najteži europski poraz Bayera.

Vrijedi reći da je u drugom dijelu u igru ušao Cristian Tello, te je u svom debiju u Ligi prvaka zabio dva pogotka za Barçu, unutar samo osam minuta.

Na kraju posljednju je riječ ipak imao Bayer, odnosno, Karim Bellarabi, koji je u 90. minuti postigao sjajan, utješni pogodak za pregažene goste.

Liga prvaka, osmina finala (uzvrat):

Barcelona - Bayer 7-1, prva utakmica 3-1 (Messi 25, 42, 49, 58, 84, Tello 55, 62 / Bellarabi 90)

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Barcelona je pobijedila sa 7:1. U Nicosiji je APOEL u prvih 90 minuta pobijedio sa 1:0. Sada se igra produžetak.

90' GOOOL!!! Bayer je postigao počasni pogodak, strijelac sjajnog pogotka je Bellarabi. Barcelona sada vodi 7:1.

85' GOOOL!!! Peti gol na utakmici Lionela Messija, Barca vodi 7:0. Messi ovim ulazi u povijesti, do sada nikome nije uspjelo postići pet pogodaka u jednoj utakmici Lige prvaka.

62' GOOOL!!! Šestica na Camp Nou, strijealc je Tello.

59' GOOOL!!! Messi je povisio na 5:0. Četvrti je to pogodak Messija na utakmici i 52 u sezoni, računajući sve utakmice koje je odigrao za Barcelonu i Argentinu.

55' GOOOL!!! Tello zabija u debiju u Ligi prvaka, Barca vodi 4:0.

54' Prva šansa za Bayer. Derdiyok je iz "mrtvog kuta" prebacio Valdesa, ali lopta je prošla pokraj lijeve stative.

53' Izlaze Iniesta i Xavi, ulaze Tello i Keita.

49' GOOOL!!! Messi - Bayer 3:0. Još jedan lob magičnog Argentinca.

47' Već na startu drugog dijela sjajna akcija Barcelone. Fabregas i Messi izmijenili su duple pasove, ali u ključnom trenutku obrana Bayera spriječila je posljednje dodavanje.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Barca vodi 2:0 dvama pogocima Lionela Messija. U Nicosiji APOEL vodi 1:0 protiv Lyona.

43' GOOOL!!! Messi je povisio na 2:0. Pedeseti je to gol Messija u 49 utakmica ove sezone.

26' GOOOL!!! Barcelona je povela 1:0, strijelac je Lionel Messi. Argentinac je nakon pasa Xavija izašao sam pred Lena, lagano je potkopao loptu i lobom pogodio mrežu. To je osmi pogodak Messija ove sezone u Ligi prvaka i 49. u 49. utakmica ove sezone u svim natjecanjima.

11' Prva ozbiljnija šansa za Barcelonu. Messi je prošao po desnoj strani, došao do korner crte, odigrao povratnu prema Pedru, ovaj puca iz prve, no Leno refleksnom reakcijom sjajno brani.

GOOOL!!! U drugoj utakmici dana APOEL je poveo 1:0 protiv Lyona u 7. minuti. Strijelac je Gustavo Manduca.

1' Utakmica je počela. Barca je odmah krenula agresivno prema vratima Bayera.

Barcelona je u prvoj utakmici u Leverkusenu pobijedila sa 3:1, tako da je Bayerov pokušaj proboja u četvrtfinale zapravo „nemoguća misija“. No, poznata je fraza, toliko puta dosad potvrđena, da se Nijemci nikad ne predaju... U sastavu Bayera nema hrvatskog reprezentativca Vedrana Ćorluke koji se ozlijedio na utakmici sa Švedskom u Zagrebu i pauzirat će barem dva tjedna.

Sastavi:

Barcelona: Valdes, Alves, Pique, Mascherano, Adriano, Xavi, Busquets, Iniesta, Cesc, Pedro, Messi

Leverkusen: Leno, Schwaab, Reinartz, Toprak, Kadlec, Castro, Bender, Rolfes, Renato Augusto, Kiessling, Derdiyok