Grčki prvak Olympiakos došao je u play-off utakmici do krucijalne pobjede 2:0 na gostovanju kod moldavskog Sheriffa, i jako je blizu nastupu u Ligi prvaka.

Moldavski Sheriff napravio je veliku iznenađenje kada je u 3. pretkolu Lige prvaka izbacio češku Slaviju iz Praga. Nadao se istom i protiv grčkog Olympiakosa u posljednjem ispitu uoči eltinog klupskog nogometnog natjecanja, ali nova senzacija nije se dogodila. Pred 14 tisuća ljudi u Tiraspolu do trijumfa je došao ugledniji klub, i sada je jasno da će Olympiakos biti taj kojeg ćemo ove sezone gledati u Ligi prvaka.

No, najbolji moldavski klub predstavio se u dobrom svjetlu. U prvih 45 minuta bio je bolja momčad na terenu i imao više udarac na gol protivnika. Ipak, to nije bilo dovoljno. U drugom dijelu gosti su poveli već u 46. golom Brazlica Dudua, a trijumf je potvrdio Mitroglu pogotkom u 81. minuti.

Olympiakos je tako već uoči uzvrata praktički osigurao prolazak dalje, iako je imao manji posjed lopte i manje udaraca po golu protivnika. No, europsko iskustvo još jednom je presudilo…