Utakmica s najviše golova igrala se u francuskom Lyonu gdje je domaćin uvjerljivo osigurao Ligu prvaka već nakon prve utakmice.

Iako nakon sedam uzastopnih naslova Lyon prošle sezone nije osvojio naslov državnog prvaka, Lavovi ponovno imaju strašnu momčad. Pokazali su to i večeras pregazivši belgijski Anderlecht s čak 5:1 uz pregršt propuštenih prilika.

Bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić doveo je domaćina u vodstvo nakon prekrasnog slobodnjaka u 10. minuti utakmice. Mladi Pjanić pokazao je tako izborniku Blaževiću kako se na njega mora ozbiljno računati kada je u pitanju nastavak kvalifikacijskog ciklusa za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi.

Samo pet minuta kasnije vodstvo je povećao Lisandro Lopez, veliko pojačanje iz Porta, koji je bio siguran s 11 metara. U 39. minuti Bastos je prekrasnim udarcem povećao na 3:0, a Gomis je postavio konačnih 4:0 nakon prvih 45 minuta.

U drugom dijelu utakmice Anderlecht je uspio tek sretno zaustaviti još veći potop. Suarez je smanjio u 58. minuti, da bi konačnih 5:1 postavio Gomis svojim drugim pogotkom u 63. minuti.

Lyon se tako već nakon prve utakmice plasirao u skupine Lige prvaka, a Belgijanci će kod kuće pokušati barem osvjetlati obraz. Nakon ove utakmice njihovi navijači mogu biti sretni što im klub nije ispraćen i sa dvostruko više pogodaka u mreži.